...
Реєструйся

Російський мільярдер вважає, що його співвітчизники мало працюють


Комітет з ринку праці Російського союзу промисловців і підприємців (РСПП), який очолює мільярдер Михайло Прохоров, підготував проект поправок до Трудового кодексу (ТК). Зокрема, комітет пропонує законодавчо закріпити можливість введення за згодою працівника 60-годинного робочого тижня, пише Лента.ру з посиланням на КоммерсантЪ.


Зараз в ТК зазначено, що “нормальна тривалість робочого часу не може перевищувати 40 годин на тиждень”.

Комітет також пропонує дозволити роботодавцю змінювати трудовий договір “з причин економічного характеру”, а також скоротити з нинішніх двох до одного місяця строк обов’язкового попередження працівника про звільнення. Крім того, роботодавці пропонують надавати оплачувані відпустки для складання іспитів лише тим працівникам, яких вони самі направили на навчання.

Утім, значна частина поправок РСПП присвячена додатковим підставам для укладення з працівниками строкового трудового договору. Раніше в Союзі заявляли, що практика вибору форми трудового договору в Росії не працює: основною формою найму залишається безстроковий договір.

Юристи, опитані виданням, в цілому вітають зміну застарілого ТК. На їхню думку, кодекс надмірно захищає працівників, тоді як роботодавець часто не може вимагати від працівника виконання своїх обов’язків.

Навесні 2010 року президент групи “Онексим” Михайло Прохоров на з’їзді РСПП уже пропонував змінити трудове законодавство, спростивши процедуру звільнення працівників. Він стверджував, що жорстке трудове законодавство стримує модернізацію виробництва.

За матеріалами: dengi.ua