Реєструйся

Розмір аліментів повинен визначатися із суми грошового забезпечення з урахуванням індексації


Міністерство соціальної політики України листом від 27.06.2012 р. N 465/13/155-12 роз’яснило деякі питання щодо утримання аліментів з сум грошового забезпечення.

Утримання аліментів не провадиться з вихідної допомоги при звільненні з військової служби і з органів внутрішніх справ, а також інших видів грошового забезпечення, що не мають постійного характеру.

Так, Мінсоцполітики вважає, що оскільки індексація грошових доходів військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу нараховується на щомісячне грошове забезпечення, то розмір аліментів повинен визначатися із суми грошового забезпечення з урахуванням індексації.

У листі роз’яснюється, що відповідно до п. 8 Переліку видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб (затвердженого постановою Кабміну від 26.02.1993 р. № 146), з військовослужбовців Збройних Сил України та інших військ, осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів внутрішніх справ утримання аліментів провадиться з усіх видів грошового забезпечення, що надається щомісячно (оклад за штатною посадою, оклад за військовим чи спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років, вчене звання і науковий ступінь, кваліфікацію і умови служби).

Ч. 2 п. 12 зазначеного Переліку з військовослужбовців, а також осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ утримання аліментів не провадиться з вихідної допомоги при звільненні з військової служби і з органів внутрішніх справ, а також інших видів грошового забезпечення, що не мають постійного характеру.

У свою чергу п. 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабміну від 17.07.2003 р. № 1078, визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, не мають разового характеру, а саме грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби.