Реєструйся

Щодо утримання аліментів із сум грошового забезпечення


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 27.06.2012 р. N 465/13/155-12

Щодо утримання аліментів із сум грошового забезпечення

Міністерство соціальної політики України <…> розглянуло <…> звернення і в межах компетенції повідомляє.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.02.93 р. N 146 “Про перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осібзатверджено Перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб.

Згідно з пунктом 8 вказаного Переліку з військовослужбовців Збройних Сил України та інших військ, осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів внутрішніх справ утримання аліментів провадиться з усіх видів грошового забезпечення, що надається щомісячно (оклад за штатною посадою, оклад за військове або спеціальне звання, відсоткова надбавка за вислугу років, вчене звання і науковий ступінь, кваліфікацію та умови служби).

Частиною другою пункту 12 цього Переліку з військовослужбовців, а також осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ утримання аліментів не провадиться з вихідної допомоги при звільненні з військової служби і з органів внутрішніх справ, а також інших видів грошового забезпечення, що не мають постійного характеру.

Відповідно до статті 1 Закону України “Про індексацію грошових доходів населенняіндексація грошових доходів населеннявстановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

При цьому статтею 2 зазначеного Закону України визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру.

Пунктом 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. N 1078 “Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення“, визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, а саме грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби.

Оскільки індексація грошових доходів військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу нараховується на щомісячне грошове забезпечення, то вважаємо, що розмір аліментів має визначатись із суми грошового забезпечення з урахуванням індексації.

Зазначені <…> пропозиції не можуть бути підтримані, оскільки їх реалізація призведе до погіршення соціального захисту дітей, які перебувають на утриманні платника аліментів.

 

Директор Департаменту
заробітної плати та умов праці

О. Товстенко

Матеріали до теми


Перенесено щорічну разову виплату оборонцям України
Верховна Рада України 20 березня 2023 року прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо разової грошової ...
Прийнято Закон щодо вдосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та проходження військової служби
Верховна Рада України 21 березня прийняла у другому читанні і в цілому проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих ...