Розроблено черговий Трудовий кодекс


Трудовий кодексРозроблено новий проект Трудового кодексу (від 22.04.2013 р. № 2902), яким порівняно з чинним трудовим законодавством передбачено такі нововведення.

Чіткіше визначено сферу дії трудового законодавства, в тому числі у відносинах з участю іноземних працівників і роботодавців.

Враховано норми Європейської соціальної хартії та інших міжнародно-правових актів щодо недискримінації, заборони примусової праці, основних прав працівника і роботодавця.

Встановлено правила правонаступництва в трудових відносинах.

Чітко визначено зміст трудової функції працівника та її співвідношення з переліками робіт, що наводяться у кваліфікаційних характеристиках.

Вилучено обмеження права працюють за строковим трудовим договором на звільнення за власною ініціативою.

Сформульовано положення про першочерговість виплати заробітної плати за рахунок коштів, що надходять до каси або на рахунок роботодавця.

Сформульовано загальні правила про склад робочого часу.

Передбачено, що акти трудового законодавства регулюють відносини з дня набрання чинності і не мають зворотної дії, крім пом'якшення або скасування матеріальної та дисциплінарної відповідальності особи.

Встановлена норма про застосування актів законодавства однакової юридичної сили у разі їх неузгодженості. У цьому випадку застосовується акт, який є спеціальним для цих відносин. У разі неоднозначного трактування прав працівника чи роботодавця, якщо є можливість прийняття рішення на користь того чи іншого, рішення приймається на користь працівника.

Передбачена аналогія права, згідно з якою якщо відносини не врегульовані актами з питань праці, вони регулюються актами трудового законодавства, регулюючими подібні за змістом трудові відносини.

Матеріали до теми


Звільнення працівників дистанційно: чи законно це
Враховуючи зміни у Законі України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», що за новації відбулися у питаннях звільнення? Звільнення, ...
Нормативно-правові акти окупаційних сил не є правомірними
Нормативно-правові акти окупаційних сил та окупаційних адміністрацій російської федерації є нікчемними, не створюють жодних правових наслідків, і нікчемність цих актів ...
Як пережити спустошення після втрати та новин про війну
Андрій Козінчук — військовий психолог та ветеран АТО ділиться порадами, як українцям переживати страшний біль від новин 👇 Як взагалі ...
Люди, які змінюють місце проживання у зв’язку з воєнними діями, є ВПО та мають право на БВПД
Люди, які зараз змінюють місце проживання у зв’язку з воєнними діями, є внутрішньо переміщеними особами. Це стосується людей, які після ...