...
Реєструйся

Розроблено розміри плати за працевлаштування іноземців


Розроблено законопроект (від 22.03.2013 р. № 2620), яким пропонується доповнити ст. 42 Закону про зайнятість новими абзацами.

Згідно з якими плата за видачу дозволів роботодавцям на використання праці іноземців та осіб без громадянства на тимчасове працевлаштування повинна встановлюватися залежно від професій, але не нижче:

– двадцятиразового розміру мінімальної заробітної плати – для осіб, які виконують роботу високої кваліфікації;

– десятикратного розміру мінімальної заробітної плати – для осіб, які виконують роботу середньої кваліфікації;

– двократного розміру мінімальної заробітної плати – за один календарний місяць для осіб, які виконують роботу низької кваліфікації.

Також пропонується встановити розмір плати за видачу дозволу на застосування праці осіб, які здійснюють діяльність у сфері спорту (професійні спортсмени) на рівні не нижче сорокакратний розміру заробітної плати (очевидно, мається на увазі мінімальної).

Чинна редакція ст. 42 Закону про зайнятість передбачає, що розмір плати за видачу дозволу на працевлаштування іноземців встановлюється КМУ, але такий документ ще не затверджений.

Згідно з Порядком видачі дозволів, прийнятому до старого Закону про зайнятість, за розгляд заяви про надання дозволу та продовження строку його дії з роботодавця справляється плата у розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат.