...
Реєструйся

“Санітарка” Герман хоче бути ближче до народу


Як повідомляла “Газета по-киевски”, заступник глави президентської адміністрації Ганна Герман пообіцяла, що другу половину своєї відпустки проведе, працюючи в одній з найбільш проблемних лікарень України.

 

«Я виберу якусь найважчу лікарню і попрацюю там тиждень санітаркою. На добровільних засадах, звісно. Хочеться зробити щось таке, щоб бути ближче до людей, їх відчути», – розповіла Герман.

Лікарі поставилися до бажання Ганни Герман скептично, повідомляє сайт “Обком” з посиланням на газету “Сегодня”.

«Ця акція дуже нагадує те, як Віктор Ющенко виштовхував машину і гасив пожежу лопатою», – сказав головлікар обллікарні на Західній Україні. Своє прізвище він попросив не називати, побоюючись неприємностей.

«Дуже хороша ідея! Попрацювати санітаркою якраз для неї. Зробити більше їй не дадуть, так як уколи мають право ставити тільки медсестри. Буде мити підлогу, виносити і чистити судна, прати білизну… Це як раз допоможе Герман бути ближче до народу, може, стане краще розуміти, що людям треба », – каже лікар столичної швидкої допомоги Антон.

У донецьких лікарнях говорять, що із задоволенням взяли б Ганну Герман попрацювати санітаркою, оскільки робочих рук ніколи не вистачає.

Як відомо, санітар – найважча і низькооплачувана робота. Графік може бути різний: доба через три, денна або нічна зміни кожен день.

«Ставка санітарки зазвичай 800 грн., А на руки виходить – 600 грн. Якщо у Герман немає медосвіти, то вона може працювати тільки санітаром. В обов’язки входить робити клізми, мити кров в операційних», – сказала донецька медсестра Ганна.

За словами начальника відділу кадрів однієї з донецьких лікарень, Ольги, на добровільних засадах у Герман попрацювати не вийде: «Є правила працевлаштування. Потрібен паспорт, прописка, трудова книжка. Крім того, треба раз на рік проходити медкомісію – окуліста, психіатра, гінеколога, – і ставити позначки у санітарній книжці».

 

За матеріалами mycityua.com