...
Реєструйся

У Росії винайшли спосіб точного копіювання картин


Російські фізики розробили спосіб точного копіювання будь-якої картини. Це нова технологія прямого лазерного перенесення речовини з допомогою видимого світла. Тепер багато творів мистецтва можна буде відтворити у мільйоннах примірників, які неможливо буде відрізнити від оригіналу. Авторами цього проекту виступили співробітники Фізичного інституту ім. Лебедєва РАН.

Роботою пристрою можна буде керувати за допомогою комп’ютера, передають Вести.ru.

“Ми розробили технологію перенесення речовини, зокрема, олійних фарб за допомогою лазера на парах міді, що працює в режимі підсилювача яскравості зображення”, – пояснив голова групи розробників Олександр Насібов. Також вчений додав, що за допомогою такої технології можна переносити не лише окремі елементи, а й цілі фрагменти зображення.

Як повідомляє джерело, нова технологія допоможе не лише копіювати, а й творити нові картини. Причому художники можуть писати без будь-якого пензля – просто на екрані комп’ютера, а потім перенести художній твір на полотно за допомогою новоствореного приладу.

Як уточнив Олександр Насібов, йдеться не тільки про живопис: істотною перевагою методу прямого лазерного письма є можливість перенесення на заданий об’єкт різних речовин, у тому числі й твердих, що неможливо при використанні звичайних принтерів. Це основна і принципова відмінність. “Ця ж особливість надає і більш важливі для технологій можливості, ніж копіювання живопису. Адже на місці олійних фарб можуть бути тонкі плівки, органічні сполуки, напівпровідникові структури”, – пояснюють дослідники.

Тому нова технологія може бути з успіхом використана і в електронній промисловості – для виготовлення пасивних елементів мікросхем і органічних світлодіодів, органічних дисплеїв, а також для виконання літографії, нанесення маркувань, в тому числі й на метал.

Джерело: https://www.newsru.ua