Реєструйся

Щодо атестації педагогічних працівників


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 20.10.2010 р. N 2/1-15-2352

Щодо атестації педагогічних працівників

Ваше звернення про надання роз’яснення з питань атестації педагогічних працівників розглянуто в Департаменті загальної середньої та дошкільної освіти.

Повідомляємо, що Законом України “Про загальну середню освіту” (частина перша статті 24) та Законом України “Про дошкільну освіту” (частина перша статті 30) визначено, що педагогічний працівник повинен мати відповідну педагогічну освіту.

Відповідно до частини першої статті 27 Закону України “Про загальну середню освіту” та частини першої статті 32 Закону України “Про дошкільну освіту” атестація педагогічних працівників є обов’язковою і здійснюється, як правило, один раз на п’ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України .

Пунктом 1.1 Типового положення встановлено, що атестація педагогічних працівників – це визначення їх відповідності обійманій посаді, рівню кваліфікації, залежно від якого та стажу педагогічної роботи їм установлюється кваліфікаційна категорія та відповідний посадовий оклад (ставка заробітної плати) в межах схеми посадових окладів.

При переході педагогічного працівника з посади вчителя біології на посаду вихователя дошкільного навчального закладу присвоєна попередньою атестацією кваліфікаційна категорія “спеціаліст першої категорії” не зберігається, оскільки це різні посади.

З приводу атестації педагогічного працівника, який працює на посаді музичного керівника та на посаді інструктора з фізичної культури дошкільного навчального закладу, роз’яснюємо, що такий працівник має атестуватися на кожній із обійманих посад, оскільки це теж різні посади.

Відповідно до п. 5.2 Типового положення кваліфікаційна категорія “спеціаліст першої категорії” встановлюється педагогічним працівникам, які виявили ґрунтовний рівень професіоналізму, добре володіють ефективними формами і методами педагогічної діяльності, досягли значних результатів у вирішенні навчально-виховних завдань. Стаж безпосередньої педагогічної роботи має становити не менше п’яти років.

 

Заступник директора департаменту,
начальник відділу 

 
І. Буденна 

Матеріали до теми


Військовозобов’язаних стане більше: кого можуть мобілізувати через зниження граничного віку
Ухвалений 30 травня 2023 року народними депутатами законопроєкт № 9281 зменшує граничний вік перебування громадян на військовому обліку призовників з ...
Верховна Рада України прийняла Закон щодо зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25-річного віку
Верховна Рада України 30 травня 2023р. прийняла у першому читанні за основу та в цілому законопроєкт № 9281 «Про внесення ...