Реєструйся

Щодо надання платних соціальних послуг


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 26.07.2013 р. N 8238/0/14-13/014

Щодо надання платних соціальних послуг

(Витяг)

<…>

Статтею 7 Закону України “Про соціальні послуги” (далі – Закон) визначено, що соціальні послуги можуть надаватися як за плату, так і безоплатно.

Відповідно до цього Закону прийнято постанови Кабінету Міністрів України від 14.01.2004 р. N 12 “Про порядок надання платних соціальних послуг та затвердження їх переліку”, від 09.04.2005 р. N 268 “Про затвердження Порядку регулювання тарифів на платні соціальні послуги”, від 29.12.2009 р. N 1417 “Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)” та наказ Мінпраці від 24.02.2010 р. N 32, яким затверджено Методичні рекомендації щодо розрахунку тарифів на платні соціальні послуги, що надаються територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (далі – Методичні рекомендації).

Відповідно до цих законодавчих актів інформуємо щодо поставлених запитань:

1. Які фактичні видатки слід ураховувати територіальному центру при розрахунку вартості платних послуг – видатки поточного року чи видатки минулого року?

Тариф на платну соціальну послугу обчислюється з урахуванням собівартості послуги, адміністративних витрат і податку на додану вартість територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Для розрахунку тарифів на платні соціальні послуги проводиться аналіз фактичних витрат (прямих та непрямих) територіального центру за минулий рік.

Тому при розрахунку фактичних видатків необхідно враховувати видатки минулого року.

2. Як терцентру визначити коефіцієнт загальновиробничих та адміністративних витрат при визначенні вартості платних соціальних послуг?

Відповідно до прикладів розрахунку тарифів на платні соціальні послуги, наведених у Методичних рекомендаціях, загальновиробничі витрати на 1 грн. заробітної плати вираховуються за формулою:

ЗВВ = (ФВ – ФОП) : ФОП,

де ЗВВ – загальновиробничі витрати на 1 грн. заробітної плати; ФВ – фактичні витрати по кошторису за базовий рік;

ФОП – складова фактичних витрат на заробітну плату та нарахування на заробітну плату.

3. Територіальний центр орендує 5 кімнат у приміщенні. В одній із кімнат знаходиться відділення соціальної допомоги вдома.

Чи правильно для визначення загальновиробничих видатків уключати заробітну плату минулого року завідувача відділення соціальної допомоги вдома, заступника завідувача, соціального працівника без урахування заробітної плати соціальних робітників, у зв’язку з тим, що їх заробітна плата входить до прямих витрат?

Витрати на утримання апарату управління, в тому числі витрати на оплату праці, включаються до загальновиробничих витрат.

4. Заробітну плату якого персоналу слід уключати до адміністративних витрат?

Відповідно до Порядку регулювання тарифів на платні соціальні послуги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.04.2005 р. N 268, адміністративні витрати включаються до тарифу на платну соціальну послугу в розмірі не більш як 15 відсотків витрат на оплату праці, визначених за нормами обслуговування для надання цієї послуги працівником (працівниками).

При проведенні розрахунку тарифу на платні соціальні послуги проводиться аналіз адміністративних витрат. У випадку, коли розмір адміністративних витрат більший, ніж 15 % витрат на заробітну плату, в розрахунок тарифу включаються витрати у розмірі 15 % витрат на заробітну плату, у разі якщо менший, – фактична величина адміністративних витрат.

До адміністративних витрат відносяться загальногосподарські витрати, пов’язані з операційною діяльністю, які не включаються до собівартості соціальної послуги, зокрема витрати на утримання апарату управління територіального центру (що не увійшли до загальновиробничих витрат) та іншого загальногосподарського персоналу.

5. До якого виду затрат уключати видатки на комунальні послуги?

Витрати на опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення та інше утримання виробничих приміщень уключаються до загальновиробничих витрат.

Водночас у рамках реформування системи надання соціальних послуг Мінсоцполітики розроблено проект Методики розрахунку вартості соціальних послуг.

Заступник Міністра Л. Дроздова

Матеріали до теми


Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів: які зміни внесено
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України своїм наказом від 19 січня 2023 року № 947 внесло зміни до Положення ...