Реєструйся

Щодо надання соціальних послуг


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 28.02.2014 р. N 1991/0/14-14/18

Щодо надання соціальних послуг

(Витяг)

Відповідно до частини першої статті 7 Закону страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, крім випадків, передбачених абзацом другим цієї частини.
Період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримання виплат за окремими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.
Згідно із положеннями статті 179 Кодексу законів про працю України у разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, жінці в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку.
Щодо посилання заявників на постанову правління Фонду від 16.06.2011 N 41 “Про надання соціальних послуг особам, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку”, то зазначеною постановою правління Фонду передбачається забезпечення соціальними послугами, у тому числі новорічними подарунками, лише осіб, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати для догляду за дитиною від трьох до шести років не зараховується до страхового стажу за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, оскільки зарахування такого періоду не визначено Законом.
Отже, на думку Мінсоцполітики, застраховані особи у цей період не мають права на отримання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду.
<…>

Заступник Міністра –
керівник апарату

В. Коломієць

Матеріали до теми


Підписано Державний бюджет ’2024: про прожитковий мінімум, виплати і зарплати
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про Державний бюджет України на 2024 рік». Витрати на соціальний захист населення передбачені ...