...
Реєструйся

Щодо оплати праці у гірських населених пунктах


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 12.01.2015 р. N 4/13/84-15

Щодо оплати праці у гірських населених пунктах

<…>
Відповідно до ст. 6 Закону України “Про статус гірських населених пунктів в Україні” умови оплати праці осіб, які працюють у гірських районах, встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 р. N 648 “Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах” (зі змінами) на підприємствах, в установах і організаціях, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірських, тарифні ставки і посадові оклади працівників, визначені генеральною, галузевими та регіональними угодами як мінімальні гарантії в оплаті праці, а також встановлені за рішеннями Кабінету Міністрів України або за його дорученням, підвищуються на 25 відсотків.
Відповідно до зазначеного підпунктом 7 підпункту 2.4.6 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. N 308/519, передбачено, що працівникам, які постійно працюють у закладах, розташованих на території населеного пункту, що має статус гірського, незалежно від того, проживають вони в цьому населеному пункті чи ні, посадові оклади підвищуються на 25 відсотків.
Отже, зазначене підвищення поширюється на працівників, які постійно працюють на підприємствах, в установах і організаціях, розташованих на території населеного пункту, що має статус гірського.
У разі коли підприємства (установи, організації) розташовані за межами населених пунктів, що мають статус гірських, але мають філії, представництва, відділення, інші відокремлені підрозділи і робочі місця в населених пунктах, що мають статус гірського, то працівники, які постійно в них працюють, також мають право на підвищення посадових окладів (тарифних ставок).
Відповідно до пункту 9 1 Типового положення про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 р. N 1417, територіальний центр має право створювати в разі потреби у сільських населених пунктах робочі місця соціальних працівників (соціальних робітників) для соціального обслуговування (надання соціальних послуг) громадянам похилого віку, інвалідам, хворим (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги тощо, за їх місцем проживання.
Робоче місце – місце постійного або тимчасового перебування працівників в процесі трудової діяльності.
Відповідно до пункту 3.21 наказу МОЗ від 27.12.2001 р. N 528 “Про затвердження Гігієнічної класифікації праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу” постійне робоче місце – місце, на якому працівник перебуває більше 50 відсотків свого робочого часу. Якщо при цьому робота виконується на різних дільницях робочої зони, постійним робочим місцем вважається вся зона. Робоча зона – це простір висотою до 2 м над рівнем підлоги або майданчика, на якому знаходиться місце постійного або тимчасового перебування працівника.
Як зрозуміло з листа, соціальні робітники терцентру соціального обслуговування виконують роботи на територіях різних населених пунктів: як тих, які мають категорію гірських, так і тих, які не відносяться до гірської зони.
Виходячи з вищезазначеного, дія постанови Кабінету Міністрів України від 11.08.95 р. N 648 “Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах” поширюється на працівників, які постійно працюють на підприємствах, в установах, організаціях, у філіях, представництвах, відділеннях, інших відокремлених підрозділах і на робочих місцях в населеному пункті, що має статус гірського, і не поширюється на працівників, які виконують роботи такого характеру, як вказано у листі.

Директор Департаменту

О. Товстенко

Матеріали до теми


Президент зареєстрував законопроєкт про демобілізацію військовослужбовців-строковиків
Президент України зареєстрував у парламенті проєкт Закону про внесення змін до глави ХІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 25 березня ...
Нова професія — протезист-ортезист
Через війну, розв’язану росією, кількість поранених зростає щодня. Багато людей внаслідок таких поранень потребують протезування. Саме тому запровадження такої професії, ...
Діють інструкції до проведення іспитів на рівень володіння державною мовою
Національна комісія зі стандартів державної мови затвердила Інструкції до проведення іспитів на рівень володіння державною мовою. Відповідне рішення від 22 ...
Бронювання працівників підприємств ОПК: критерії та документи
У Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості України оновили критерії для визначення підприємств такими, що мають важливе значення для національної ...