...
Реєструйся

Щодо перенесення робочих днів у період тимчасової непрацездатності або відпустки


ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

ЛИСТ

від 22.02.2013 р. N 01-06-430

 

Міністерству соціальної політики України



На виконання листа Міністерства соціальної політики України від 11.02.2013 N 60/18/99-13 виконавча дирекція Фонду розглянула в межах компетенції звернення первинної профспілкової організації ДП завод “Арсенал” профспілки “Космомаш” та повідомляє.

Перенесення робочих днів та їх подальше відпрацювання у період, коли працівник перебував у відпустці (в т. ч. і відпустка у зв’язку із вагітністю та пологами), регулюється законодавством про працю та не відноситься до компетенції Фонду.

Що стосується перенесення робочих днів в період тимчасової непрацездатності, то відповідно до ч. 1 ст. 35 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” від 18.01.2001 N 2240 (далі – Закон N 2240) допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати, у разі настання в неї страхового випадку.

Відповідно до п. 20 Порядку обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. N 1266 (далі – Порядок), сума страхових виплат застрахованій особі для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності розраховується шляхом множення суми денної виплати на кількість днів, які підлягають оплаті за графіком роботи підприємства, установи, організації (структурного підрозділу підприємства, установи, організації або за індивідуальним графіком роботи).

Якщо на підприємстві робочий день за рекомендацією Кабінету Міністрів України був перенесений на інший день, то цей день вважається вихідним днем.

Враховуючи вищенаведене, працівнику, за період його тимчасової непрацездатності, що припала на день, який згідно наказу по підприємству визнано днем відпочинку, допомога по тимчасовій непрацездатності (компенсація втраченої заробітної плати) не нараховується.

У випадку, коли тимчасова непрацездатність працівника припала на день, який згідно наказу по підприємству визнано робочим днем, допомога по тимчасовій непрацездатності за цей день надається на загальних підставах.

Допомога по вагітності та пологах надається за календарні дні, що припадають на період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Заступник директора

Т. А. Нагорна

 

Матеріали до теми


Гіг-спеціалісти й добровільно застраховані: Мінсоцполітики пропонує нові правила для страхових виплат
До 23 квітня 2025 року триває громадське обговорення проєкту постанови Кабінету Міністрів щодо змін у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування. ...
Воєнний стан та загальну мобілізацію продовжено
Верховна Рада України прийняла подані президентом законопроєкти щодо продовження воєнного стану та загальної мобілізації. Відповідно до поданих законопроєктів терміни воєнного ...
За цькування на роботі — перевірки та штрафи: новий закон уже прийнято
Верховна Рада скасувала заборону на проведення перевірок і штрафи для роботодавців у разі вчинення мобінгу щодо працівників. Роботодавців почнуть перевіряти ...