...
Реєструйся

Щодо переведення працівника філії до головного підприємства


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 09.08.2013 р. N 219/06/186-12

Статтею 95 Цивільного кодексу України визначено, що філія – відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій та не є юридичною особою. Вона наділяється майном юридичної особи, що її створила, і діє на підставі затвердженого нею положення.

Виходячи з норм зазначеної статті, філія за своїм статусом – структурний підрозділ головного підприємства.

У зв’язку із цим, працевлаштування працівника філії до головного підприємства здійснюється за його заявою шляхом переведення відповідно до частини першої статті 32 Кодексу законів про працю України.

У даному разі до трудової книжки вноситься запис, де зазначається, на яку посаду працівника переведено, до якого структурного підрозділу головного підприємства і назва головного підприємства.

Чинним законодавством не визначено порядку передання трудової книжки при переведенні працівника із філії до головного підприємства.

Але враховуючи положення постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.93 р. N 301 та Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, якими передбачено, що трудові книжки зберігаються у роботодавця і видаються працівнику лише у разі його звільнення, трудова книжка має пересилатися рекомендованим листом філією головному підприємству.

Особливостей оформлення такого переведення працівників, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, чинним законодавством не передбачено.

Заступник начальника юридичного
управління – начальник відділу
І. Кузнєцова

Матеріали до теми


Створення Єдиного реєстру кваліфікацій (Класифікатора професій) підтримано депутатами
Верховна Рада України 9 травня 2024 року прийняла за основу проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ...
Ідею відрахувань з роботодавців на накопичувальні пенсії розглянуть повторно
Верховна Рада України 25 квітня 2024 року прийняла рішення відправити проєкт Закону «Про накопичувальне пенсійне забезпечення» (№ 9212) суб’єкту законодавчої ініціативи ...