...
Реєструйся

Щодо плану-графіка проведення перевірок


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 07.05.2015 р. N 9751/6/99-99-22-03-02-15

Щодо плану-графіка проведення перевірок

Державна фіскальна служба України розглянула пропозиції Комітету з питань податкової політики Громадської ради при Державній фіскальній службі України до проекту наказу Міністерства фінансів України “Про затвердження Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків”, викладені у листі від 30.04.2015 N 30/04-1, та в межах компетенції повідомляє.
До плану-графіка в першу чергу включаються платники податків, які за результатами господарської діяльності мають найбільші ризики несплати до бюджету податків та зборів, обов’язкових платежів.
Тому платник податків не включається до плану-графіка проведення документальних планових перевірок лише при наявності ризику “рівень сплати податку на прибуток нижчий за рівень сплати податку по відповідній галузі”, хоча він може бути причиною для більш детального аналізу діяльності підприємства.
Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається у пункті 77.2 статті 77 Податкового кодексу України:
“Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім – не частіше ніж раз на два календарних роки, високим – не частіше одного разу на календарний рік”.
“Платники податків – юридичні особи, що відповідають критеріям, визначеним пунктом 154.6 статті 154, та у яких сума сплаченого до бюджету податку на додану вартість становить не менше п’яти відсотків від задекларованого доходу за звітний податковий період, а також само зайняті особи, сума сплачених податків яких становить не менше п’яти відсотків від задекларованого доходу за звітний податковий період, включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки. Зазначена норма не поширюється на таких платників податків у разі порушення ними статей 45, 49, 50, 51, 57 цього Кодексу”.
У разі внесення змін до Податкового кодексу України, буде розглянуто питання про внесення змін до проекту наказу Міністерства фінансів України “Про затвердження Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків”.

В. о. директора
Департаменту податкового
та митного аудиту

І. М. Удачина

Матеріали до теми


Президент зареєстрував законопроєкт про демобілізацію військовослужбовців-строковиків
Президент України зареєстрував у парламенті проєкт Закону про внесення змін до глави ХІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 25 березня ...
Нова професія — протезист-ортезист
Через війну, розв’язану росією, кількість поранених зростає щодня. Багато людей внаслідок таких поранень потребують протезування. Саме тому запровадження такої професії, ...
Діють інструкції до проведення іспитів на рівень володіння державною мовою
Національна комісія зі стандартів державної мови затвердила Інструкції до проведення іспитів на рівень володіння державною мовою. Відповідне рішення від 22 ...
Бронювання працівників підприємств ОПК: критерії та документи
У Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості України оновили критерії для визначення підприємств такими, що мають важливе значення для національної ...