Щодо працевлаштування випускників вищих навчальних закладів


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 28.04.2015 р. N 1/9-216

Керівникам вищих навчальних закладів


Щодо працевлаштування випускників вищих навчальних закладів

Міністерство освіти і науки інформує, що Кабінетом Міністрів України 15 квітня 2015 року прийнято постанову N 216 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 р. N 992”, якою скасовано норму щодо обов’язковості відпрацювання випускниками вищих навчальних закладів та відшкодування ними вартості навчання (крім осіб, що навчаються за спеціальностями медичного профілю). Зазначену постанову прийнято на реалізацію основних положень Закону України “Про вищу освіту”.
Таким чином, відмінено будь-яку примусовість у працевлаштуванні і відтепер випускник має вільно обирати місце майбутньої роботи на підприємстві, в організації чи установі будь-якої форми власності. Скасовано також обов’язкове підписання тристоронніх угод, видачу випускникові направлень на роботу та довідок про самостійне працевлаштування.
Для реалізації потреби випускників у працевлаштуванні продовжують функціонувати структурні підрозділи вищих навчальних закладів (центри, відділи, сектори, служби), які мають тісно співпрацювати з державною службою зайнятості, а також з підприємствами, установами та організаціями різних форм власності, що є потенційними роботодавцями для випускників вищих навчальних закладів.

Перший заступник Міністра

І. Р. Совсун

Матеріали до теми


Зміни в переліках посад фармацевтів і професіоналів у галузі охорони здоров’я: наказ МОЗ
Міністерство охорони здоров’я України (далі — МОЗ) скоригувало свій наказ від 28 жовтня 2002 року № 385, яким затвердженні переліки ...