Реєструйся

Щодо соціальної підтримки сімей з дітьми


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 05.08.2014 р. N 2017/5/123-14

Департамент державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України розглянув звернення, що надійшли до Апарату Верховної Ради України та Секретаріату Кабінету Міністрів України, і повідомляє.

Статтею 95 Конституції України встановлено, що виключно законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.

Одним із принципів бюджетної системи України Бюджетним кодексом України визначено збалансованість, виходячи з якого повноваження на здійснення витрат бюджету повинні відповідати обсягу надходжень до бюджету на відповідний бюджетний період.

Слід також відмітити, що Конституційний Суд України своїм Рішенням від 26.12.2011 N 20-рп/2011 підкреслив, що одним із визначальних елементів у регулюванні суспільних відносин у соціальній сфері є дотримання принципу пропорційності між соціальним захистом громадян та фінансовими можливостями держави. При цьому було зазначено, що згідно зі статтею 22 Загальної декларації прав людини розміри соціальних виплат і допомоги встановлюються з урахуванням фінансових можливостей держави.

Законом України “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” з 1 липня 2014 року об’єднано допомогу при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в один вид допомоги та встановлено фіксований розмір допомоги при народженні дитини у сумі 41280 гривень незалежно від кількості народжених дітей.

Разом з тим постановою Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми” від 25.06.2014 N 208 передбачено, що для осіб, у яких закінчився строк виплати допомоги принародженні першої дитини, яка виплачується 24 місяці, на наступних 12 місяців призначається допомога до досягнення дитиною трирічного віку в розмірі 130 гривень.

Зазначаємо, що покриття витрат на виплату державних допомог здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України і розмір допомог встановлюється з його видаткової частини. В нинішніх умовах соціально-економічного розвитку України підвищення розміру державних грошових допомог є не на часі.

Крім того повідомляємо, що соціальна підтримка сімей з дітьми здійснюється не лише шляхом виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також у вигляді призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, надання соціальних послуг, житлових субсидій, компенсацій та пільг.

Директор Департаменту В. Музиченко

Матеріали до теми


Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів: які зміни внесено
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України своїм наказом від 19 січня 2023 року № 947 внесло зміни до Положення ...