...
Реєструйся

Щодо стягнення коштів з рахунку платника податків без судового рішення


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 29.01.2015 р. N 2687/7/99-99-23-01-17

Державна фіскальна служба України повідомляє, що з 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28 грудня 2014 року N 71-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи” (далі – Закон N 71).
Зокрема, Законом N 71 підрозділ 10 розділу XX “Перехідні положення” Податкового кодексу України доповнено пунктом 32, згідно з яким тимчасово, до 1 липня 2015 року, встановлено таке: у випадках, коли податковий борг виник у результаті несплати грошового зобов’язання, самостійно визначеного платником податків у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у встановлені Кодексом строки, стягнення коштів за рахунок готівки, що належить такому платнику податків, та/або коштів з рахунків такого платника у банках, здійснюється за рішенням керівника контролюючого органу без звернення до судуза умови, якщо такий податковий борг перевищує 5 мільйонів гривень та відсутні зобов’язання держави щодо повернення такому платнику податків помилково та/або надміру сплачених ним грошових зобов’язань.
З метою реалізації зазначеного положення на практиці наказом ДФС України від 21.01.2015 р. N 23 затверджено примірну форму рішення про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу платника податків.
Також очікується затвердження постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року N 1244”, якою розпорядчий акт Уряду приводиться у відповідність до вимог Закону N 71, зокрема, у частині стягнення коштів платника податків, що має податковий борг, за рішенням керівника органу державної фіскальної служби.
Крім того, Національним банком України листом від 27.01.2015 р. N 25-110/4833 територіальні управління Національного банку України, Операційний департамент, банки України, Незалежну асоціацію банків України, Асоціацію українських банків, Асоціацію “Український кредитно-банківський союз”, Департамент аудиту повідомлено про обов’язковість і негайність виконання інкасових доручень (розпоряджень), ініційованих органами державної фіскальної служби,та особливості оформлення таких розрахункових документів.
Зокрема, у листі Національного банку України зазначено, що на виконання вимог Закону N 71 банки до 1 липня 2015 року приймають та виконують інкасові доручення (розпорядження) на стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника, які оформлено органами державної фіскальної служби на підставі рішення керівника органу державної фіскальної служби. У реквізиті “Призначення платежу” такого інкасового доручення (розпорядження) має зазначатися дата видачі та номер рішення керівника органу державної фіскальної служби. Рішення керівника органу державної фіскальної служби, на підставі якого оформлено інкасове доручення (розпорядження), банку не подається.
Зазначене довести до відома та використання в роботі підпорядкованих державних податкових інспекцій.

Голова

І. Білоус

Матеріали до теми


Затримка зарплати понад місяць: роботодавці звітуватимуть про борги — нова законодавча ініціатива
Міністерство економіки України оприлюднило для громадського обговорення проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо інформування про ...
Гіг-спеціалісти й добровільно застраховані: Мінсоцполітики пропонує нові правила для страхових виплат
До 23 квітня 2025 року триває громадське обговорення проєкту постанови Кабінету Міністрів щодо змін у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування. ...
Воєнний стан та загальну мобілізацію продовжено
Верховна Рада України прийняла подані президентом законопроєкти щодо продовження воєнного стану та загальної мобілізації. Відповідно до поданих законопроєктів терміни воєнного ...