Передплати журнал

Щодо виплати медпрацівникам амбулаторій сімейної медицини надбавок за тривалість безперервної роботи


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 02.12.2013 р. N 10.03.67/3773/37584

Щодо виплати медпрацівникам амбулаторій сімейної медицини надбавок за тривалість безперервної роботи

У зв’язку із надходженням численних запитів щодо встановлення медичним працівникам амбулаторій сімейної медицини надбавок за тривалість безперервної роботи Міністерство охорони здоров’я України в межах компетенції роз’яснює.

Надбавка за тривалість безперервної роботи встановлюється у порядку та розмірах, затверджених п. 4.1 наказу Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 р. N 308/519 “Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення”, із змінами.

Зокрема, лікарям, незалежно від найменування посад, дільничним сестрам медичним, зубним лікарям, медичним сестрам загальної практики – сімейної медицини дільничних лікарень, амбулаторій, у т. ч. лінійних на залізничному транспорті та тих, що увійшли до складу центрів первинної медико-санітарної допомоги або до центральних районних, районних та міських лікарень, що розташовані в сільській місцевості, амбулаторій сімейної медицини, надбавка за тривалість безперервної роботи встановлюється згідно з п. 1 пп. 4.1.1 у розмірі до 40 відсотків залежно від стажу безперервної роботи.

Зазначена норма стосується як закладів охорони здоров’я, так і їх структурних підрозділів.

Отже, вищезазначені працівники амбулаторій сімейної медицини, як самостійних закладів, так і тих, що є структурними підрозділами центрів первинної медико-санітарної допомоги або інших закладів охорони здоров’я, мають право на надбавку за тривалість безперервної роботи відповідно до п. 1 пп. 4.1.1 незалежно від їх місцезнаходження (міська чи сільська місцевість).

При цьому завідувачі амбулаторій, що увійшли до складу Центрів первинної медико-санітарної допомоги або інших закладів охорони здоров’я, розташованих у міській місцевості, а також завідувачі терапевтичних, педіатричних відділень та відділень сімейної медицини, лікарі загальної практики, лікарі дільничні – терапевти та педіатри територіальних дільниць та дільничні медичні сестри, медичні сестри загальної практики – сімейної медицини міських поліклінік (підрозділів), у т. ч. поліклінік центральних районних, районних лікарень сільських районів, центральних районних поліклінік, на які в разі відсутності ЦРЛ покладені їх функції, територіальних медичних об’єднань, центрів первинної медико-санітарної допомоги (крім амбулаторій сімейної медицини, які є структурними підрозділами вказаних закладів охорони здоров’я) мають право на встановлення надбавки за тривалість безперервної роботи відповідно до п. 2 пп. 4.1.1 у розмірі до 30 відсотків залежно від стажу безперервної роботи.

Заступник Міністра –
керівник апарату
Р. Богачев

Матеріали до теми


Закон щодо ведення електронних трудових і звітування про працевлаштування осіб з інвалідністю набрав чинності
6 листопада 2022 року набув чинності Закон України від 18 жовтня 2022 року № 2682-IХ «Про внесення змін до деяких ...