Передплати журнал

Щодо врахування періоду мобілізації і середнього заробітку при розрахунку відпускних


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 22.06.2015 р. N 802/13/84-15

Щодо врахування періоду мобілізації і середнього заробітку при розрахунку відпускних

Департамент заробітної плати та умов праці розглянув лист щодо обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток мобілізованого працівника, який знову приступив до роботи, та повідомляє.

Обчислення середньої заробітної плати для нарахування виплат за час відпусток провадиться згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 р. N 100 (далі – Порядок).

Виплати, які враховуються при обчисленні середньої заробітної плати для оплати часу відпусток, встановлені пункту 3 Порядку. До таких виплат відносяться: основна заробітна плата (тарифна ставка, оклад) доплати і надбавки, премії, які мають постійний характер, винагорода за вислугу років та підсумками роботи за рік, індексація та виплати за час, протягом якого працівнику зберігається середній заробіток, в т.ч. час, коли працівники проходять військову службу за призовом під час мобілізації відповідно до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.

Відповідно до пункту 7 Порядку нарахування виплат за час відпусток провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців на відповідну кількість календарних днів року (за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством). Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки.

Заступник директора Департаменту –
начальник Відділу

А. Литвин

Матеріали до теми


Проєкт наказу щодо виправлення помилок у листках непрацездатності
На сайті профспілок опубліковано проєкт наказу Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства соціальної політики України та Фонду соціального страхування України «Про ...
Український ветеранський фонд: які зміни ухвалено щодо його функціонування
27 серпня на засіданні Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для функціонування Українського ...