Щодо встановлення надбавки за вислугу років


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 15.05.2013 р. N 1/11-8290

Щодо встановлення надбавки за вислугу років

В Міністерстві розглянули <…> звернення <…> стосовно врахування до педагогічного стажу періоду викладацької роботи в обсязі 150 годин протягом 10 навчальних місяців, яку здійснює лаборант вищого навчального закладу I – II рівнів акредитації, та інформуємо про таке.

Перш за все слід зазначити, що умови оплати праці працівників вищих навчальних закладів I – II рівнів акредитації визначені Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти (із змінами), яка затверджена наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. N 102 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27.05.93 р. за N 56.

Відповідно до цієї Інструкції викладацька робота педагогічних працівників здійснюється згідно з установленим навантаженням, яке затверджується у тарифікаційних списках на початок навчального року (не пізніше 5 вересня).

Згідно з пунктом 91 Інструкції працівники закладів освіти (у цьому випадку – лаборант) можуть вести викладацьку роботу або заняття з гуртківцями у своєму ж навчальному закладі, але при цьому навчальне навантаження не може перевищувати 480 годин на рік.

Виконання цієї роботи здійснюється в робочий час з дозволу керівника навчального закладу. За години занять їм провадиться оплата понад основний посадовий оклад у порядку, передбаченому для викладачів, тобто за тарифікацією.

Щодо встановлення надбавки за вислугу років повідомляємо, що така надбавка встановлюється педагогічним та науково-педагогічним працівникам за умови наявності у них відповідного стажу педагогічної роботи.

Згідно з пунктом 4 Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 р. N 78, працівникам установ, які, крім основної роботи, займались у навчальному закладі викладацькою роботою обсягом не менше 0,25 ставки (що становить 180 годин на навчальний рік), зазначений період зараховується до педагогічного стажу для виплати надбавки за вислугу років.

Враховуючи вищезазначене та виходячи з<…> листа, лаборанту, який в цьому ж навчальному закладі здійснює викладацьку роботу обсягом 150 годин на навчальний рік (що менше ніж 180 годин на навчальний рік), період виконання цієї роботи не зараховується до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років.

Заступник Міністра –
керівник апарату

О. Дніпров

 

Матеріали до теми


Воєнний стан і загальну мобілізацію продовжено
22 травня 2022 року Верховна Рада ухвалила закони «Про затвердження Указу Президента України»: №2263-ІХ “Про продовження строку дії воєнного стану ...
Право на безоплатну вторинну правову допомогу: розширено коло осіб
Розширено коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. 3 травня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України ...