У школах введуть факультативні курси з психології


Міністерство у листі N 1/9-413 рекомендує впроваджувати в загальноосвітніх навчальних закладах, починаючи з 2013 – 2014 навчального року, факультативні курси, які орієнтовані на підсилення психологічної складової у вихованні дітей та учнівської молоді.

До висновку про необхідність введення подібних курсів Міносвіти прийшло внаслідок проведеного аналізу правопорушень, вчинених неповнолітніми, який свідчить, що основними причинами протиправних дій є недостатній життєвий досвід, схильність до наслідування дорослих, не завжди позитивний вплив на дітей оточуючого середовища, намагання звільнитися від опіки з боку батьків, віра в безкарність, недостатній рівень самокритичного ставлення до власних вчинків, хибна оцінка складних життєвих ситуацій тощо.

Зміст програм представлений у варіантах з кількістю 17, 35, 52 та 70 годин, які реалізуються за рахунок годин варіативної складової навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів.

Зокрема, для учнів 1-4 класів передбаченні програми "Цікаве спілкування" та "Пізнай себе. Для учнів 10-11 класів рекомендовані програми: "Моя майбутня професія: шлях до успіху", "Основи етики та психології сімейного життя", "Конфліктологія у школі". та ін.