2 повідомлення / 0 нових
Останнє повідомлення
Sophia
23 червня, 2010 - 10:00
Добрий день! Дякую за ваші відповіді, надіюсь допоможите мені іще раз. Підскажіть будь ласка, пані Наталя (наприклад) находиться на лікарняному (у звязку з пологами), після лікарняного вона хоче узяти щорічну відпустку (нарахувала їй невикористаної щорічної відпустки 20 днів), а після щорічної узяти відпустку за доглядом дитини до 3-річного віку. Чи можливий такий варіант. Якщо я не помиляюсь, то взяття щорічної відпуски це впринципі фактичний вихід на роботу, після чого вона не зможе піти у декрет. Так це чи ні?! Наразі дякую!!!
Анета
23 червня, 2010 - 12:47
Згідно ст. 180 КЗпП У разі надання жінкам відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами власник або уповноважений ним орган зобов'язаний за заявою жінки приєднати до неї щорічні основну то додаткову відпустки незалежно від тривалості її роботи на даному підприємстві, оранізації в поточному році. Ст. 18 КЗпП і п. 3 частини дванадцятої ст. 10 Закону "Про відпустки" прямо формулює право жінок на використання відпустки безпосередньо перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або безпосередньо після неї. Для одержання щорічних основної то додаткової відпусткок у зазначений час жінка повинна подати власникові довідку медичної установи (при наданні щорічних відпусток перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами)