...
Реєструйся

Іспанцям підвищили пенсійний вік ще більше, ніж українцям


Іспанія, як і багато інших країн Європи, змушена вдаватися до непопулярних мір з метою економії фінансів. Нещодавно прем’єр-міністр цієї країни Хосе Луїс Родрігес Сапатеро оголосив, що уряд розробив програму поступового підвищення вікового цензу пенсії. Планується, що з 2027 року іспанці будуть виходити на пенсію в 67 років. До цього вікова межа знаходилася на рівні 65 років.
Цей перехід буде поступовим: починаючи з 2013 року кожен рік пенсійний вік буде збільшуватися на півтора місяця.

Дане рішення викликало бурю незадоволення населення країни. Іспанці провели широкомасштабні акції протесту і масові маніфестації. Суспільство показало уряду, що такі “інновації” не потрібні народу. Але єдине, що змінили такі протести, – це невелике відстрочення дати введення реформи. Якщо спочатку планувалось повністю перейти до нового формату обчислення віку пенсії з 2025 року, то тепер це буде здійснено пізніше на 2 роки – з 2027. Уряд не хоче зважати на масове невдоволення цим рішенням і буде надалі проводити рішучі міри з економії бюджету.

Більш пізній вихід на пенсію, як показує досвід більшості країн, не означає, що людина перестає працювати. Практика свідчить, що дуже багато пенсіонерів продовжують працювати на своїх робочих місцях (службовці, вчителі, офісні працівники, продавці). Але при досягненні пенсійного віку, люди, крім получки, починають отримувати ще і пенсію, і таким чином зростає її дохід.

Ті, хто за станом здоров’я дійсно не може працювати, має право оформлювати собі групу інвалідності і таким чином отримувати дострокове право на отримання пенсії. Багато людей хочуть продовжувати працювати навіть і в цьому випадку. Це залежить від складності професійної діяльності, а також від групи інвалідності. Наприклад, в Україні третя група інвалідності являється “робочою”.

Джерело: novostimira.com.ua