...
Реєструйся

Стареньку позбавили пенсії, тому що “стільки не живуть”


У Туреччині у 2009 році випадково знайшли 135-річну жінку, яку чиновники визнали померлою. Вона була свідком ще російсько-турецької війни у 1876-1878 роках.

Помилка чиновників допомогла знайти в Туреччині найстарішу жінку планети. У липні цього року мешканці віддаленого турецького села Халіме Олкай виповнилося 135 років.

Місцеві чиновники порахували, що так довго не живуть, і “поховали” жінку, викресливши її зі своїх списків та позбавивши пенсії. Але довгожителька змогла домогтися поновлення своїх прав, і відтак про неї дізнався весь світ.

Халіме Олкай – ровесниця Герберта Гувера і Уїнстона Черчилля. Сама вона не виключає, що їй може бути більше 150 років, але у свідоцтві про народження сказано, що Олкай народилася 1 липня 1874 року.

У віці чотирьох років Халіме-ханум стала свідком російсько-турецької війни, яка тривала протягом 1876-1878 років. Про ті події вона досі чудово пам’ятає. “Вони убили всіх, всіх знищили, – розповіла Халіме. – Вони убили мою маму, батька, дядька, брата, вони убили всіх. Їх всіх убили, вишикувавши перед залізними комірами. Вишикували і всіх розстріляли”.

Зараз Халіме живе разом зі своїми родичами в селі Сарікобан на південному сході Туреччини.

“Вона моя прапрабабуся. У неї було шестеро дітей, троє з них померли, троє ще живі. Я онук її онука”, – розповів родич Халіме-ханум Кадрі Олкай.

За словами довгожительки, вона збирається жити ще довго. “Я не дуже добре себе почуваю, але я ще не померла. Я не сплю ночами через сильний біль у всьому тілі, але чого ще можна чекати у моєму віці?” – зізналася старенька.

Довгий час вона не користувалася банківським рахункам, а її дані залишалися незмінними. “2008 року працівники соціальної служби з’ясувавши, що вік жінки перевищує 100 років, автоматично визнали її померлою і перестали сплачувати жінці пенсію.

Родичі довгожительки домоглися, щоб співробітник соціальної служби особисто відвідав Халіме-ханум і переконався в тому, що вона жива. Після перевірки було ухвалено рішення відновити виплату пенсії. Додатково до цього їй подарують інвалідне крісло і нададуть їй послуги медсестри.

На фото: Халіме Олкай та син онука її онука

Джерело: tsn.ua