...
Реєструйся

Статистична звітність в електронній формі може подаватися виключно добровільно


Набрав чинності наказ Державного комітету статистики № 3 від 12.01.2011 р., яким затверджується Порядок подання електронної звітності до органів державної статистики.


Порядок визначає послідовність подання електронних звітів в системі електронної звітності органів державної статистики. Подання респондентами (юридичними особами, їх відокремленими підрозділами, фізичними особами) електронних звітів здійснюється виключно на добровільних засадах і за їх ініціативою.

Подання звітності в електронному вигляді дає право не подавати відповідні форми статистичної чи фінансової звітності на папері.

Способів передачі електронного звіту Порядком передбачено три: з допомогою електронної пошти, з “гарантованим” передаванням звіту через посередника, з використанням магнітних носіїв інформації.

Датою подання електронного звіту вважається дата, зафіксована в першій квитанції (всього їх має бути 2), але за умови, що друга квитанція (з повідомленням про прийняття звіту до обробки) також надійшла.

Для подачі електронної звітності необхідно мати:

програмне забезпечення для формування електронних звітів у відповідності з уніфікованим форматом;

доступ до мережі Інтернет і можливість передачі (прийому) електронних повідомлень за допомогою електронної пошти;

чинні посилені сертифікати відкритих ключів, сформованих акредитованим центром сертифікації ключів для уповноважених посадових осіб, чиї підписи обов’язкові на звітах;

– надійний засіб електронного цифрового підпису.

Інформація про програмне забезпечення, яке може застосовуватися респондентами (що подають звіт) для електронних звітів, публікується на офіційному веб-сайті Держкомстату.

Джерело: news.ligazakon.ua