Реєструйся

Студентська практика може перетворитися на трудове рабство


П’ятеро викладачів одного з тернопільських ВНЗ навряд чи розраховували на те, що обмануті ними студенти звернуться до міліції. Сподівалися “заспокоїти” своїх жертв поганими оцінками, а то й відрахуванням. На щастя, самовпевненість викладачів зіграла з ними злий жарт: тепер за торгівлю людьми їм світить до 12 років в’язниці …
Для тернопільських студентів практика в Болгарії обіцяла бути насиченою і корисною: навчальні тренінги, лекції провідних фахівців. Задоволення коштувало 140 євро за весь пакет документів. Утім, для тих студентів, хто відмовився платити потрібну суму, група викладачів знайшла значний аргумент – хто не поїде, на наступний курс не перейде. Як тут не погодитися?!

– Загалом викладачам вдалося відправити до Болгарії 46 студентів, – розповідають у ЦГЗ УМВС в Тернопільській області. – Практика мала тривати з 12 червня по 5 вересня цього року. Але тільки-но студенти приїхали в країну – на них чекало розчарування. Болгарин, який зустрів їх, виявився спільником викладачів – він забрав у хлопців паспорти і змусив важко працювати. Студенти мили посуд в закладах громадського харчування, драїли підлоги в готелях. А зароблені “практикантами” гроші злочинці переводили в готівку через туристичні фірми і ділили між собою.

Зараз усіх постраждалих вдалося повернути додому. Проти злочинної групи порушили кримінальну справу за статтею “Торгівля людьми”, але поки вони не арештовані. Співробітники Тернопільського УБОЗу, який займався розкриттям злочину, тримають в секреті статус викладачів і назву ВНЗ, але уточнюють, що підозрювані – серйозні і шановані в науковому середовищі люди.

Джерело: ubr.ua