...
Реєструйся

Тігіпко придумав, як перемогти безробіття в країні


Віце-прем’єр міністр – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявляє, що через рік в Україні безробіття не буде. Про це він сказав на прес-конференції в Дніпропетровську.

Невдовзі, за його словами, проблема стане кардинально іншою – імпорт робочої сили, з усіма наслідками, до яких це призведе.

Наразі, на думку урядовця, цієї проблеми торкатися “політично нецікаво”, але сьогодні в Україні вона реальна: є види діяльності, в яких повністю працюють трудові мігранти, зокрема обмінні пункти на базарах, торгівля овочами тощо.

Тігіпко зазначив: якщо в країні триватиме економічне зростання на рівні 4-5%, то з наступного року постане проблема нестачі робочих рук, зокрема представників робочих спеціальностей

На думку Тігіпка, потрібно дуже швидко розгортати систему перепідготовки фахівців, яких в Україні більше ніж потрібно – юристів, економістів, програмістів, а також створити умови для мобільного переселення фахівців у регіони, які цього потребують.

“Зараз кількість робочих місць у нас не скорочується, а зростає досить швидко. Ми починали 2010 рік, згідно з даними незалежних міжнародних організацій, з рівнем безробіття 9,5%, а закінчили з показником 8,1%.

Євросоюз закінчив минулий рік з показником безробіття 10,1%”, – додав Тігіпко.

“У нас сьогодні у ряді регіонів є серйозні проблеми з робочою силою, зокрема на шахтах Луганська”, – наголосив віце-прем’єр.

За матеріалами: kp.ua