...
Реєструйся

Кінець світу в 2012 році відміняється


Пророкувань цивілізації майя про кінець світу в 2012 році не існує, завіряють дослідники з Національного університету Мексики, які займаються вивченням культури прадавньої Мексики.

Прадавні вчені розрахували свій календар до 21 грудня 2012 року, але ніколи не вказували в ньому, що після цієї дати настане кінець світу. Календар просто закінчився, і все. При цьому майя дотримувалися теорії, що «історія повторюється в певний момент», після чого відлік часу починається заново.

Трохи раніше німецький учений Микола Грубєєв з Університету Бонна також указав в одній зі своїх статей про прадавнє населення Мексики, що ніяких пророкувань про кінець світу не існує.

«Кожен, хто проаналізує ієрогліфи прадавнього народу, переконається у відсутності в письменах попереджень про неминучий глобальний катаклізм, від якого нібито постраждає планета», — повідомляє фахівець.

Самі вчені досі повністю не з’ясували історію появи календаря майя, і що саме є приводом для виникнення слухів про кінець світу в 2012 році. Календар майя залишається одним із найзагадковіших об’єктів цієї найдавнішої цивілізації.

Згідно з прадавнім календарем майя, який обчислює епохи приблизно 394-літніми періодами, відомими як бактуни, закінчення 13-го бактуна припадає на 21 грудня 2012 року. Число 13 є для індіанців цього племені священним. Календар показує, що в цей день «минає» час.

Крім того, у Мексиці в 1960-ті роки був знайдений так званий «Монумент Шість» — кам’яні таблички майя з письменами, згідно з якими в 2012 році повинне відбутися щось за участю бога війни й творення Болон Йокте. Через ерозію й тріщини кінець тексту пророцтва практично не піддається прочитанню.

Один з археологів припустив, що там написано приблизно наступне: Болон Йокте «зійде з небес».

Кінець світу не настане в 2012 році, а відповідне «пророкування» прадавнього племені індіанців майя означає лише якийсь «ювілей створення», відповідно до їхніх вірувань. Так заявив ще в 2009 році один зі старійшин майя, гватемалець Аполінаріо Чілі Пікстун.

За словами старійшини, апокаліптичні тлумачення цих записів походить від західнохристиянського світогляду, а не від міфології майя. Він розповів, що вже втомився від цієї істерії й від надокучливих людей, які своїми розпитуваннями зводять його з розуму.

У цей день, 21 грудня 2012 року, просто закінчується значний період часу для народу майя, пояснив Пікстун.

«Це особлива річниця створення. Майя ніколи не говорили, що світ іде до кінця, вони ніколи не говорили, що обов’язково повинне трапитися щось погане, вони просто відзначили майбутній ювілей на Монументі Шести», — погоджується зі старійшиною Девід Стюарт, фахівець із епіграфіки майя з університету Техаса в Остіні.

Разом з тим різні тлумачі на Заході зв’язали пророкування із серією астрономічних явищ, які припадуть на 2012 рік. У момент зимового сонцестояння в 2012 році Сонце виявиться на одній лінії із центром Чумацького Шляху — уперше за 26 тисяч років. Це, на їхню думку, означає, що потік енергії, який звичайно йде до Землі із центру Чумацького Шляху, обов’язково буде порушено 21.12.12 в 11:11 вечора по єдиному світовому часу.

Таку теорію «підігріває» той факт, що серед прадавніх майя було багато талановитих астрономів. Однак багато вчених все-таки сумніваються, що вони могли знати про таке взаємне розташування планет і зірок або надавати цьому настільки великого значення.

Джерело: Відомості-UA.com