Реєструйся

Тігіпко введе дев’ять рівнів зарплати


Віце-прем’єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко обіцяє домогтися введення фіксованих рівнів заробітної плати залежно від кваліфікації працівника.

Про це він заявив, відповідаючи на запитання користувачів соціальної мережі Facebook.

“На мій погляд, однією з найскладніших проблем у трудових відносинах є те, що до 40% заробітної плати виплачується нелегально. Це означає, що з неї не сплачуються соціальні внески, в т.ч. до Пенсійного фонду. А працівники не мають соціальної захищеності, їм не йде пенсійний стаж. З часом вони можуть мати проблеми. А, не дай Бог, якісь травми або аварії — вони залишаються один на один з проблемою”, — заявив він.

“Ми вносимо 4 законопроекти, які передбачають введення 9-ти рівнів захищеної заробітної плати залежно від кваліфікації. Тобто директор підприємства не зможе поставити собі заробітну плату 1100 грн. На такій зарплаті зможе бути прибиральниця”, — пояснив Тігіпко.

Водночас віце-прем’єр наголосив, що обговорення відповідних законопроектів планується після виборів до Верховної Ради.

“Другою нормою ми значно збільшуємо відповідальність за нелегальне робоче місце. Там також багато інших пропозицій. Але до обговорення цих законів ми перейдемо відразу після виборів. Тому що я вважаю, що нам не вистачить спокою для обговорення колосально важливою для країни проблеми”, — резюмував він.

За матеріалами: Левый Берег