...
Реєструйся

Третина українців працюють у небезпечних умовах


Майже третина українців працює в умовах, що не відповідають законодавчо встановленим нормативам. Як результат, щодня на виробництві гинуть 4-5 осіб, щорічно 15 тис. людей стають інвалідами.


Такі дані навела Федерація профспілок України напередодні Всесвітнього дня дій за гідну працю.

«Глобальна фінансово-економічна криза негативно вплинула на стан національної економіки, внаслідок чого в Україні реальна зарплата впала більше ніж на 11%, згортання виробництва в окремих галузях досягало 30%.

Понад 1,5 млн людей працювали в умовах вимушеної неповної зайнятості або були відправлені в адміністративні відпустки. Борги по зарплаті досягли 1,7 млрд грн. Без роботи залишилося більше 2 млн чоловік, в основному молодь», – йдеться у заяві Федерації.

Профспілки називають несправедливим розподіл результатів праці між роботодавцем та працівником: «Частина витрат на оплату праці в собівартості продукції складає менше 10% (у розвинених країнах цей показник досягає 30%). Це стримує розвиток високотехнологічних та наукоємних виробництв».

«Працівники й ті, хто перебуває в пошуках роботи, справедливо обурені тим, що розплата за кризу перекладається на їхні плечі, тоді як банкіри, фінансисти та спекулянти знову отримують надприбутки за рахунок реальної економіки», – зазначає Федерація профспілок України.

Джерело: dengi.ua