Реєструйся

Трудовий кодекс треба прийняти якнайшвидше — голова ФПУ


Голова Федерації профспілок України Юрій Кулик вважає, що проект пропонованого сьогодні Трудового кодексу має недоліки, але приймати його необхідно.

За його словами, проект кодексу, як будь-який законопроект, небездоганний. Однак Кулик підкреслив, що, на думку профспілок, в проекті Трудового кодексу досягнутий баланс прав та інтересів працівників і роботодавців. “Чим швидше ми приймемо Трудовий кодекс, тим краще для всіх… Переваги і недоліки цього документа стануть очевидними тоді, коли він почне діяти. І їх можна буде усунути шляхом доопрацювання окремих норм”, — підкреслив глава ФПУ.

Крім того, Кулик зазначив, що не бачить підстав стверджувати, що новий кодекс применшує роль профспілок у трудовому процесі. “У документі профспілки визначені як суб’єкти трудових відносин. Роботодавець має право видавати накази, розпорядження у передбачених законом випадках тільки після узгодження їх з профспілками або після проведення з ними консультацій”, — пояснив він.

Кулик також повідомив, що 50 статей проекту передбачають обов’язок роботодавців звертатися до профспілок при вирішенні питань нормування праці, її оплати та охорони, режиму робочого часу і часу відпочинку, встановлення правил внутрішнього трудового розпорядку, звільнення працівників з ініціативи роботодавця та інших.

Разом з тим, профспілки представляють інтереси працівників при укладанні колективних договорів і угод, при розгляді індивідуальних і колективних трудових спорів. Колективно-договірного регулювання трудових відносин присвячено близько 60 статей проекту. “Профспілки мають право здійснювати громадський контроль за дотриманням трудового законодавства, вносити пропозиції про усунення виявлених порушень та ініціювати звільнення роботодавців за допущені ними порушення трудового законодавства”, — повідомив Юрій Кулик.

За матеріалами Подробности