Реєструйся

Пенсії можна підвищити ще на 300 грн — Тігіпко


Якщо вивести зарплати з тіні, то пенсіонерам можна буде підвищити виплати ще на 300 грн, заявив міністр соцполітики Сергій Тігіпко.

“За обережними оцінками вчених, зараз з 145 млрд гривень фонду заробітної плати не виплачується ні копійки податків і зборів. Тим часом сплата соціальних відрахувань з цих коштів дозволила б додатково підвищити пенсії більш ніж на 300 гривень кожному українському пенсіонеру”, — переконаний чиновник. За словами міністра, для вирішення цього завдання до кінця нинішнього року буде прийнятий комплекс заходів щодо детінізації зарплат і робочих місць.

“Обкладення податками і зборами тіньового фонду заробітної плати збільшило б надходження до Пенсійного фонду на 45-50 мільярдів гривень на рік. Навіть якщо нам вдасться на першому етапі легалізувати тільки половину заробітних плат і робочих місць, що знаходяться в тіні, це дасть можливість підвищити всі пенсії на 160 гривень”, — підрахував Сергій Тігіпко.

Нагадаємо, в Україні з 1 травня, згідно з рішенням Кабінету Міністрів пенсії майже для 13 млн. пенсіонерів збільшились приблизно на 100 грн.

tsn.ua