...
Реєструйся

ТРУДОВИЙ КОДЕКС: ЗА І ПРОТИ


МІНПРАЦІ ЧЕКАЄ НА НОВИЙ ТРУДОВИЙ КОДЕКС

Міністерство праці й соціальної політики сподівається на те, що Верховна Рада в найкоротший термін прийме нову редакцію Трудового кодексу й закон про соціальний діалог.

Про це на всеукраїнській конференції з нагоди 90-ї річниці заснування Міжнародної організації праці (МОП) і 55-річчя членства України в ній сказав заступник міністра праці Віктор Іванкевич, повідомляє агентство “Українські новини”.

Він зазначив, що парламент уже прийняв відповідні законопроекти в першому читанні, і вони перебувають на підготовці до другого читання в профільному комітеті.

“Наше спільне завдання: разом домогтися їх якнайшвидшого прийняття”, – сказав він.

Іванкевич зазначив, що відповідні законопроекти розроблялися за допомогою МОП.

Заступник міністра високо оцінив технічну допомогу, яка надається МОП Україні, і співробітництво нашої країни з організацією, у тому числі й на законодавчому рівні.

За його словами, українське трудове законодавство ґрунтується саме на ратифікованих конвенціях МОП.

“Разом із цим варто зазначити, що останнім часом наполегливо ставиться питання законодавчого закріплення обов’язковості укладання колективних договорів й угод. На нашу думку, це варто розуміти як можливий відхід від норм Конвенції Міжнародної організації праці № 98, що є неприпустимим”, – додав він.

Іванкевич також зазначив, що на стадії підготовки до ратифікації Україною знаходиться ще кілька конвенцій організації.

Думка експерта: ТРУДОВИЙ КОДЕКС СУПЕРЕЧИТЬ КОНВЕНЦІЇ МОП

Вивчаючи проект Трудового кодексу, партнер юридичної фірми ILF Сергій Сільченко відзначив принаймні дві “родзинки”.

Ними він назвав збільшення тривалості робочого тижня з 40 до 48 годин, а також наділення роботодавця правом самостійно регулювати внутрішній трудовий розпорядок своїми актами.

Юрист пояснив, що норма про зменшення робочого тижня до 48 годин встановлена Конвенцією Міжнародною організацією праці 1919 року, але не ратифікованою Україною.

“А намагання збільшити тривалість робочого тижня суперечить Конвенції МОП № 47 про скорочення робочого часу до сорока годин на тиждень, що є чинною для України з 10 серпня 1957 року”, – розповів Сільченко.

Що ж до посилення впливу роботодавця у регулюванні трудових відносин, то цей підхід, прогнозує фахівець, однозначно не буде сприйнятий профспілками.

“Чинний Кодекс законів про працю у ст.142 передбачає необхідність розроблення правил внутрішнього трудового розпорядку спільно роботодавцем і діючою на підприємстві профспілковою організацією з подальшом схваленням трудовим колективом”, – сказав юрист.

Він наголосив, що депутатами у черговий раз ігнорується ч. 3 ст. 22 Конституції щодо недопущення вуження обсягу і змісту існуючих прав і свобод при прийнятті нових законів.

Джерело: epravda.com.ua

А ПРОФСПІЛКИ ПРОТИ!

Розробка нового Трудового кодексу триває більше восьми років. Проте, на думку лідерів профспілок, він є дискримінаційним: розв’язує руки роботодавцям і урізує права трудящих.

Новий кодекс передбачає, зокрема, збільшення робочого часу з 40 годин, як це законодавчо закріплено в даний момент, до 48 годин на тиждень. А робочий день може не обмежуватися 12 годинами, якщо працівник має можливість відпочивати або коли в робочій зміні передбачені перерви. Також кодекс дозволить приймати на роботу і звільняти співробітника без узгодження з профспілками, зате – за згодою сторін.

“13 статтею передбачено, що роботодавець має право регулювати трудові відносини внутрішніми нормативними актами. Тобто роботодавець буде видавати такі накази, які не регулюватимуться чинним законодавством”, – наголосив голова Конфедерації вільних профспілок Михайло Волинець.

Заступник голови Федерації профспілок України Сергій Кондрюк: проект Трудового кодексу не влаштовує ФПУ, так само як і Кодекс законів про працю

”Проект Трудового кодексу – це певний компроміс між інтересами роботодавців та інтересами працівників. Цей проект Трудового кодексу не влаштовує працівників, не влаштовує роботодавців, але влаштовує суспільство, оскільки він гарантує певну соціальну стабільність у нашій країні”, – сказав під час прес-конференції Сергій Кондрюк.

“Світ змінився настільки радикально, що Кодекс законів про працю, прийнятий багато десятиліть тому, сьогодні не дає відповіді на багато питань”, – додав він.

На думку заступника голови Федерації профспілок України, в міру можливості потрібно ліквідувати всі невідповідності в існуючому проекті закону і підготувати його більш ретельно до другого читання.

“Немає нічого ідеального, і цей проект має багато негативів і позитивів, і наша мудрість полягає в тому, щоб розвинути позитиви, а негативи нейтралізувати”, – резюмував С.Кондрюк.

За матеріалами UBR.UA, Укрінформ

Матеріали до теми


Однакова юридична сила електронного та паперового військово-облікового документа: роз’яснення Міноборони
ДОВІДКОВО Директорат цифрової трансформації у сфері оборони Міністерства оборони України надає офіційне розʼяснення щодо юридичної сили електронного та паперового військово-облікового ...
Порядок і форма подання заявки до відповідного ТЦК: офіційні роз’яснення
Щодо призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, коли запис про військовозобов’язаного уже видалений із реєстру Пунктом ...
У яких випадках ТЦК та СП можуть відмовити у зарахуванні військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік?
Чи існує на рівні законодавства заборона направляти працівників, включених до списку військовозобов’язаних, для проходження медичного огляду з метою визначення їх ...