...
Реєструйся

Ціни на газ таки підвищили. Профспілки збираться судитися з владою


Національний форум профспілок України (НФПУ) має намір оскаржити в суді підвищення ціни на природний газ для населення. Як повідомляє прес-служба НФПУ, відповідну заяву форуму підписав його голова Мирослав Якібчук.

“Урядові плани стосовно підвищення ціни на газ порушують конституційний принцип заборони прийняття рішень, які погіршують соціальне становище громадян, з урахуванням цього НФПУ має намір подати судовий позов до Національної комісії регулювання електроенергетики України”
, – заявили в профспілках.

У НФПУ наголосили, що підвищення ціни на газ для населення необгрунтовано, оскільки населення України споживає саме український газ, а не імпортний.

Апеляцію влади до зобов’язань перед Міжнародним валютним фондом у НФПУ вважають неправомірною, і звертають увагу на заяви української влади про те, що зниження ціни на російський газ дасть змогу відмовитися від підвищення роздрібних цін на газ для населення.

Крім того, в НФПУ відзначили, що уряд спочатку має розробити план реформ у сфері ЖКГ, розмежувати тарифи для найбільш забезпечених і соціально незахищених верств населення, ввести податок на майно, чітко визначити витрати на реформи.
Як повідомлялося, за рішенням НКРЕ відпускні ціни на природний газ для населення, диференційовані за річним обсягом споживання і наявністю або відсутністю в абонента лічильника, з 1 серпня 2010 зростуть на 50%.

Таким чином відпускна ціна на природний газ для абонентів, що споживають не більше 2,5  тисячі  куб.  м на рік за наявності лічильника, зросте з 483,6 гривні за 1 тисячу куб. м до 725,4 гривні за 1 тисячу куб. м, за відсутності лічильника – з 531,6  гривні за  1  тисячу  куб.  м до 798  гривень за  1  тисячу  куб.  м.

Ціна на газ для абонентів, що споживають не більше 6 тисяч куб. м на рік за наявності лічильника, збільшиться з 732  гривень за 1  тисячу  куб.  м до 1098  гривень за  1  тисячу  куб.  м, за відсутності лічильника – з 805,2  гривні за  1  тисячу  куб. м до 1207,8  гривні
за  1  тисячу  куб.  м. Ціна на газ для абонентів, що споживають не більш 12 тисяч куб. м на рік при наявності лічильника, зросте з  1498,8  гривні за 1  тисячу  куб.  м до 2248,2  гривні за  1  тисячу  куб.  м, за відсутності лічильника – з 1648,2  гривні за  1  тисячу  куб.  м до 2473,2  гривні за  1  тисячу  куб.  м.

Ціна на газ для абонентів, що споживають більше 12 тисяч куб. м на рік при наявності лічильника, збільшиться з 1790,4 гривні за 1 тисячу куб. м до 2685,6 гривні за 1 тисячу куб. м, за відсутності лічильника – з 1968,6  гривні за  1  тисячу  куб. м до 2954,1  гривні за  1  тисячу  куб.  м.

Джерело: vsyapravda.com