...
Реєструйся

У Луганському університеті заявили, що візьмуть усіх бесплатно


У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля прийнято колегіальне рішення про скасування контрактного навчання для вступників.


Про це на засіданні ради ректорів ВНЗ III-IVуровней акредитації Луганської області заявив голова ради ректорів — ректор СНУ ім. Даля Олександр Голубенко, повідомили в прес-службі вузу.

“Ми прийняли рішення брати в цьому році на 1-й курс нашого вузу всіх випускників. Для цього достатньо отримати 124 бали під час проведення незалежного тестування. Необхідний пакет документів підготовлений і вже знаходиться на розгляді в Міністерстві освіти України”, — повідомив А. Голубенко.

За словами ректора, таке рішення прийнято з метою залучення абітурієнтів та збереження навантаження на педагогічний колектив вузу. “Ситуація, яка склалася в нинішньому році, неординарна. Не лише в Луганську, а й по всій Україні різко знизилася кількість абітурієнтів. Це пов’язано, як ми всі вже знаємо, з третьою демографічної хвилею, наслідки якої в цьому році особливо значні: якщо раніше в Луганську школи випускали в середньому близько 1700 випускників, то в нинішньому році випускниками стануть тільки 326 осіб”, — підсумував ректор СНУ ім. Володимира Даля.

Як повідомлялося, 14 березня ц.р. міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник висловив переконання, що цього року недержавні вищі навчальні заклади зменшать ціни на навчання.За словами міністра, на зниження цін на навчання подіє жорстка конкуренція між навчальними закладами.

Це станеться так, як і восени на Сорочинському ярмарку дешевшають яблука та кавуни, тому що їх стає більше. На сьогодні у нас в Україні 700 000 ліцензованих місць у вузах. А назустріч їм іде лише 191 тисяч випускників. До випускникsd цього року додадуться ті, хто не вступив в попередні роки. Максимум буде 240—250 тис. абітурієнтів. А пропозиція більше 700 тис. місць. Недержавним навчальним закладам шлях тільки один — вони змушені будуть пропонувати більш вигідні сприятливі умови”, — сказав Д. Табачник.