...
Реєструйся

У лютому план надходжень до Пенсійного фонду перевиконано


У лютому від сплати Єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду України надійшло 13,2 млрд. грн.

Про це повідомив директор Департаменту пенсійного забезпечення Міністерства соціальної політики України Микола Шамбир. За його словами, в лютому, так само як і в січні цього року, план надходжень до ПФУ перевиконано, пише на своєму сайті, прес-служба Міністерства соціальної політики.

За оперативними даними, частка ОСВ, перерахована до Пенсійного фонду, склала 13,2 млрд. грн. Це 102,5% від плану. Крім того, якщо порівнювати з лютим 2012 року, то надходження також збільшились на 8,5%. Така стабільна позитивна динаміка дозволяє прогнозувати, що пенсійні виплати для всіх громадян будуть своєчасними і виплачуватися в повному обсязі“, – сказав він.

Разом з тим, за словами Миколи Шамбира, на сьогоднішній день підприємства мають перед Пенсійним фондом заборгованість як по сплаті Єдиного соціального внеску, так і з компенсацій пільгових пенсій. І хоча це не відбивається на поточних виплатах, проте заморожує кошти, які могли бути додатково використані для осучаснення і підвищення пенсій.

Сьогодні існує заборгованість перед Пенсійним фондом по сплаті Єдиного соціального внеску в розмірі майже 3 млрд. грн.-1, 6 млрд. грн. Зі сплати єдиного внеску (починаючи з 2011 року) і 1,3 млрд. грн. зі сплати страхових внесків – які утворилася ще до 2011 року. Всі ці кошти, за умови сплати їх до ПФУ, стануть додатковим ресурсом для осучаснення і підвищення пенсій, що дозволить поступово відходити від практики зрівнялівки“, – сказав він.

На думку Миколи Шамбира, кошти, що надійдуть від погашення заборгованості перед Пенсійним фондом, слід в першу чергу направити на осучаснення пенсій, призначених до 2008 року.