...
Реєструйся

У Раді планують обговорити проблеми української трудової міграції


У Раді пропонують провести парламентські слухання з приводу захисту прав трудових мігрантів та іноземних українців.

Група нардепів проектом постанови № 2712 пропонують провести 3 липня 2013 року о 15 годині в залі пленарних засідань Верховної Ради України парламентські слухання на тему «Українська трудова міграція: стан, проблеми та шляхи їх вирішення».

Як зазначають ініціатори проекту, українські трудові мігранти перебувають у скрутному становищі, деякі досі не мають законодавчо оформленого статусу, прав і обов’язків. Зокрема, вимагають уточнення деталі соціального захисту трудових мігрантів, порядок документального обслуговування і пенсійного забезпечення, дотримання міжнародних норм захисту прав людини в частині забезпечення освітніх, мовних, культурних потреб цих співтовариств в країнах їх перебування.

Формат парламентських слухань, впевнені депутати, дозволить залучити до обговорення зазначених проблем як самих народних депутатів, представників виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, науковців, так і широкі кола неурядових громадських організацій, зокрема, і трудових мігрантів та іноземних українців, що дозволить виробити якісні рекомендації для вирішення зазначених проблем.

Кабінету Міністрів до 10 червня 2013 необхідно буде підготувати та подати до ВР інформаційно-аналітичні матеріали та рекомендації; Комітету з питань прав людини – забезпечити підготовку та проведення парламентських слухань; Національній телекомпанії України та Національній радіокомпанії України за участю Інформаційного управління Апарату ВР – забезпечити в установленому порядку трансляцію; Апарату ВР – забезпечити фінансування витрат, стенографування та видання матеріалів парламентських слухань.

Документ передано на розгляд до Комітету.