У США з’явився принтер з шоколадною фарбою


3D-принтер, який використовує шоколад був створений ученими з Університету Ексетера в США. Він наносить зображення шарами шоколаду замість чорнила або пластику.

І хоча даний винахід – все ще прототип, кілька роздрібних підприємців вже виявили зацікавленість у його розповсюдженні.

3D друк з використанням пластика й металу вже широко використовується в промисловості для прискорення проектних робіт.

Провідний учений, доктор Лянь Хао, розповів BBC News, що друк шоколадом, як і будь-який інший 3D друк, починається з плоского перерізу зображення – аналогічно до друку інших зображень. “Ви наносите зображення шар за шаром так, як би ця процедура здійснювалась, якби це був друк 2D зображення”, – сказав він.

Як тільки шар завершений, він твердне, і машина переходить на наступний рівень.

Раніше також були зроблені спроби створити так звані “принтери з продуктів харчування”. Наприклад, дослідники з Корнельського університету в США використовували зріджені продукти харчування як чорнило для спеціальних машин.

Річард Хаґі з Лафборського Університету розповів BBC News, що створення принтера з шоколадним чорнилом – ще один крок на шляху до виробництва пристроїв, які можуть друкувати бездоганні 3D-об’єкти, що мають приємний смак.

Крім створення 3D шоколаду, команда вченого Лянь Хао хоче піти далі – створити принтер в кіберпросторі.

За словами вченого, наступним кроком буде створення шоколадно-орієнтованого веб-сайту, адже зараз з’явилась можливість поєднувати шоколад з цифровими технологіями, у тому числі з дизайном, цифровим виробництвом та соціальними мережами.

Джерело: gazeta.ua

Основи кадрової справи: максимально просто
Авторський курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень