9 повідомлень / 0 нових
Останнє повідомлення
alyonavv
2 жовтня, 2012 - 08:54
Доброго дня! Прошу допомогти в даній ситуації. Ми школа-інтернат, працівник, тобто вчитель написав заяву на звільнення на період повноважень дільничної виборчої комісії, ну зрозуміло, що дається наказ, але чи потрібно це все вписувати в трудову? І як потім знов прийняти цього ж працівника?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
2 жовтня, 2012 - 10:02
Відповідно до ст. 119 КЗпП на час виконання державних або громадських обов'язків, якщо за чинним законодавством України ці обов'язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку. Отже, відповідним наказом підприємства працівник-член виборчої комісії протягом усього періоду повноважень виборчої комісії тимчасово звільняється за основним місцем роботи від виконання службових обов’язків зі збереженням середнього заробітку. В трудову книжку такий запис не робиться.
alyonavv
2 жовтня, 2012 - 10:19
Але у комісії працівник буде на платній основі. То виходить, що потрібне підтвердження з дільниці де вказаний точний період? А при поновленні потрібно писати заяву?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
2 жовтня, 2012 - 11:34
1.Член виборчої комісії може виконувати свої повноваження у виборчій комісії на платній основі на підставі цивільно-правового договору між ним і виборчою комісією. 2. Дійсно, необхідно повідомлення голови виборчої комісії (або інший відповідний документ) про конкретний період безпосереднього виконання обов’язків члена виборчої комісії. 3. Заява або наказ не потрібні. Після закінчення терміну виконання обов’язків члена виборчої комісії працівник просто приступає до виконання службових обов’язків за основним місцем роботи.
alyonavv
2 жовтня, 2012 - 11:37
Дуже Вам дякую за допомогу!
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
2 жовтня, 2012 - 11:44
Будь ласка.
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
2 жовтня, 2012 - 14:46
Уточнюю: якщо член виборчої комісії працює в комісії на платній основі, то за основним місцем роботи середній заробіток не зберігається, а за ним зберігається лише робоче місце (посада) та стаж.
Елена Александровна
2 жовтня, 2012 - 13:07
ничего не поняла. надо увольнять по приказу или как?
NAI
Зображення користувача NAI.
Експерт ВАК
2 жовтня, 2012 - 14:51
Работник на период исполнения им обязанностей члена избирательной комиссии не увольняется с основного места работы, а временно освобождается от исполнения служебных обязанностей.