...
Реєструйся

Україні не вистачає щонайменше 3 тисячі медиків


У Кіровоградській області дефіцит лікарів становить 1,7 тис. осіб, молодших спеціалістів з медичною освітою — майже 1,1 тис. Про це на колегії Кіровоградської облдержадміністрації повідомив начальник Головного управління охорони здоров’я ОДА Микола Бенет.

За його словами, в лікувально-профілактичних закладах області на сьогоднішній день вакантними є 355 посад лікарів і 531 посада середнього медичного персоналу. На початок року укомплектованість лікарями в області становила 67,4% (в Україні – 80,8%), молодшими фахівцями — 90,1% (95,2%).

“Ще складнішою є кадрова ситуація на селі. 30 лікарських амбулаторій взагалі функціонують без лікарів. З 2005 року укомплектованість медичних закладів у сільській місцевості зменшилася з 66% до 53%, дільничних лікарень — з 66% до 58%”, — зауважив Бенет.

За його словами, щорічно направлення на роботу лікарями в Кіровоградській області отримують близько 150 випускників медичних вузів, але лише половина з них залишаються. При цьому державне замовлення з формування кадрового складу медичних працівників області виконується.

“До нас щорічно направляють своїх випускників Донецький та Луганський медичні університети, але вони не хочуть тут працювати. На жаль, механізму, який змусив би їх відшкодувати кошти, витрачені державою на навчання, немає“, — зазначив Бенет.

Середня зарплата лікаря в Кіровоградській області становить 2,3 тис. грн., молодшого спеціаліста — 1,650 тис. грн. Крім того, в області низький рівень забезпечення житлом. У 2011 році житло отримали 7 лікарів за потребиі 64, зазначалося на колегії.

Джерело: ubr.ua