Реєструйся

Україна в п’ятірці країн, де масово вербують фрілансерів


Пошук роботи і кадрів швидкими темпами йде в онлайн, стверджують експерти з онлайн-платформи працевлаштування Elance. За підрахунком компанії, за поточний рік оборот від працевлаштування в мережі Інтернет складе близько $1 млрд на всьому ринку.

Експерти також відзначають високе зростання інтересу до працевлаштування через мережу (65% зростання реєстрації нових співробітників), а також на 39% зріс заробіток фрілансерів. Сьогодні загальна сума реалізованих компанією контрактів в Україні становить $34,3 млн ($32 млн з них — IT-фахівцями).

Ці об’єми дозволяють Україні посісти 4-те місце в рейтингу країн за рівнем доходів фрілансерів. Перше місце займає Індія ($150 900 000), друге — США ($ 150,2 млн) і третє — Пакистан ($ 35,6 млн) “В онлайні отримання робочого місця не залежить від знайомств, кольору шкіри чи віросповідання. Роботодавець спирається тільки на професійні якості співробітника “, — зазначив Кьетіль Олсен, віце-президент Elance по Східній Європі.

Також, як зазначив Олсен, фріланс-працевлаштування дає можливість вийти за рамки економіки однієї країни, що актуально для країн, що розвиваються. До 2020 року близько 10% всіх працевлаштувань припадатиме на інтернет і кожна друга компанія звертатиметься саме до такого методу пошуку кадрів. На сьогодні Україна, за версією компанії Elance, займає 4-те місце в світі за рівнем доходів серед фріланс-фахівців.

За даними компанії, зараз близько 11 311 українців працюють фріланс на іноземні компанії із зарплатою в середньому $16/годину. Згідно зі статистикою, найбільша кількість фрілансерів з України задіяна в IT-сфері (93% — $ 22/годину), менша частина займається копірайтом, перекладом, ще менша — фінансами і управлінням.