...
Реєструйся

Україна взялася за офіційне працевлаштування українців в Росії


Міністерство соціальної політики України та Федеральна міграційна служба Росії готові до підписання меморандуму про співробітництво в сфері трудової міграції. Відповідні домовленості були досягнуті під час зустрічі першого заступника міністра соціальної політики Василя Надраги з заступником директора Федеральної міграційної служби Росії Анатолієм Кузнєцовим.


Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі Мінсоцполітики, за результатами переговорів сторони підготували проект двостороннього меморандуму. Найближчим часом він буде представлений на розгляд Мін’юсту і МЗС.

“Одне з наших основних завдань – внести системність у процес трудової міграції. Ми повинні захистити інтереси наших громадян, що працюють на території Російської Федерації. Наші працівники в РФ повинні мати всі гарантії, які може надати їм легальне працевлаштування”, – заявив В. Надрага.

За його словами, на сьогодні необхідно доповнити існуючу нормативну базу і виробити чіткий план дій для врегулювання питання трудової міграції між Україною та Росією. “Зустріч присвячена саме визначенню намірів сторін щодо обміну інформацією у сфері трудової міграції, напрацюванню напрямків дій щодо легалізації процесу прийому на роботу працівників-мігрантів”, – зазначив В. Надрага.

За даними Мінсоцполітики, за 2010 рік трудові договори для роботи в РФ через ліцензійних посередників уклали 2 тис. українських громадян, а дозволи на працевлаштування отримали- 220 тис. Водночас близько 3,5 млн. українців працевлаштовуються в Росії на основі тимчасових дозволів на перебування, які чинні протягом 90 днів. Після закінчення терміну дії таких дозволів трудові мігранти змушені оформляти їх повторно.

Джерело: news.liga.net