...
Реєструйся

Українські заробітчани переказали на Батьківщину майже 5 мільярдів доларів


Грошові перекази українських найманих працівників з Росії і Євросоюзу в 2009 році, за даними Світового банку, склали 4,7 млрд. доларів, тобто майже 5% ВВП країни, пише АНОРІ Махмудова в блозі The Financial Times.

Мігранти надсилають родинам з-за кордону в середньому всього по 100-300 доларів на місяць, але в цілому це утворює суму, яку не можна ігнорувати, йдеться в статті.

Після скорочення переказів у 2009 році, викликаного світовою рецесією, Світовий банк обіцяє в 2010 році скромне підвищення на 2-3%, що у світлі безробіття і нових жорстких економічних заходів все одно вітається.

“Погано, що більшість українців як і раніше не довіряють банкам і воліють зберігати гроші під матрацом, що є пережитком довгих років нестабільності в банківському секторі. Фінансовий сектор зміг би використати 5 млрд. доларів, надаючи кредити і позики на розвиток багатьох підприємств, що, в свою чергу, могло б сприяти піднесенню середнього класу, що бідує, “, – підсумовує автор статті АНОРІ Махмудова.

Нагадаємо, що за різними даними перекази заробітчан складають близько 5-8% ВВП України.

У середньому заробіток українського трудового мігранта складає 800 доларів на місяць (від 500 доларів на місяць на сільгоспроботах у Польщі до 1,5 тисячі доларів на будівельних роботах у Португалії).

Армія трудових мігрантів з України на сьогодні становить близько 7 мільйонів осіб. При цьому офіційний дозвіл на роботу мають не більше 500 тисяч осіб.

ua.korrespondent.net