...
Реєструйся

Українська молодь – потенційні трудові мігранти


Українська молодь хоче виїхати за кордон переважно з метою заробітку, на відміну від росіян і азербайджанців, які розглядають зарубіжні поїздки як можливість отримати культурний досвід або отримати там освіту. Такі результати порівняльного аналізу молоді трьох країн, яке в Україні провів Фонд “Демократичні ініціативи” Ілька імені Кучерева.

Соціологи кажуть, що українська молодь більше, ніж у Росії чи Азербайджані, не задоволена своїм фінансовим становищем та ситуацією на ринку праці. Серед молодих українців 65% виявили бажання поїхати за кордон саме для працевлаштування, 14% не виключають, що можуть назавжди покинути свою батьківщину, коментує результати опитування науковий співробітник Інституту соціології НАН України Ірина Прибиткова.

Але, зауважує вона, мова йде про потенційних мігрантів. “Це не означає, що всі ці люди поїдуть. Рівень життя в Україні і в Росії різний. У нас немає нафтодоларів, а в Росії і в Азербайджані є? і тому 75% росіян хочуть поїхати за кордон з культурною метою або на навчання, а переважна більшість нашої молоді їде заробляти, тут просто немає роботи… У нас безробіття яким було, таким і залишилося”, – сказала Ірина Прибиткова.

Джерело: ubr.ua