...
Реєструйся

Українці тікають за кордон від злиднів та безробіття


Від злиднів та безробіття — за кордон. Українських заробітчан за межами Батьківщини уже від 3 до 5 мільйонів. Щороку державу залишає мінімум 70 тисяч співвітчизників. Ідуть – світ за очі. Аби гроші платили. Сьогодні один з популярних напрямків – не Європа, а Ірак. У попиті там будівельники. За місяць вдасться заробити 2—2,4 тисячі євро.

За офіційною статистикою, заробітчани щороку перераховують на Батьківщину 4,5 мільярда доларів. Щоправда, деякі експерти називають іншу цифру — за 20 мільярдів. В Росії чимало українських заробітчан, в основному — будівельники. Отримують від 1,5 тисячі доларів на місяць. Популярний напрямок у мігрантів також Польща. Серед легальних заробітчан, українців там левова частка. Найчастіше працевлаштовуються на аграрні підприємства. Щоправда, за останніх півроку тамтешні компанії отримали на 150 тисяч менше заяв на роботу .

Марина Лазебна, директор департаменту ринку праці Мінсоцполітики: “Це пов’язано із зміною законодавства щодо працевлаштування. Нещодавно Польща ратифікувала конвенцію МОП 181, і там дозволено лізинг робочої сили. Тобто кадрові агентства наймають собі працівників, а потім вже їх направляють до роботодавця. Якщо раніше наші люди укладали договори напряму з польським роботодавцем, то сьогодні вони мають справу з такими кадровими агентствами”.

До Італії мігрують в основному жінки. Доводиться їм доглядати літніх італійців та дітлахів. На “ногах” — по 12-16 годин на добу. За це отримують від 500 євро. Такі розцінки на Півдні країни. На півночі, у Мілані або Генуї можна отримувати і удвічі більше. Валерій Літвінов поїхав до Італії кілька років тому. Каже, щоб у людей бажання втікати з України не виникало, попрацювати мають чиновники. На його думку, навіть зарплата у 4-5 тисяч гривень задовольнила б більшість українців. Вони залашалися б на Батьківщині.

А тим часом українці вивідують все нові й нові країни, де працюється краще. Приміром, у США цінуються фахівці IT-сфери. Таам за рік вони заробляють щонайменше 150 тисяч доларів. Там і фермери потрібні. На заробітки в Україну найчастіше приїжджають росіяни. Дуже багато нелегалів. Оформитись офіційно складно і недешево. Дозвіл видається на рік. За ньоготреба заплатити 4 тисячі гривень. 

За матеріалами UBR.