Реєструйся

Українців зможуть звільняти за розголошення розміру зарплати


У проекті нового Трудового кодексу прописана норма, згідно з якою роботодавець може звільнити свого співробітника за розголошення комерційної таємниці, до якої, зокрема належить і розмір зарплат, пишуть “Коментарі”, посилаючись на слова юристів компанії “Алексєєв, Боярчуков і Партнери”.

За їхніми словами, підготовлений до другого читання проект Трудового кодексу України має багато суперечливих новацій.
“Роботодавець може самостійно визначити перелік інформації, що становить комерційну таємницю. Оскільки до комерційної таємниці може ставитися інформація про систему оплати праці і рівень заробітної плати, неугодний роботодавцю працівник може бути звільнений за “розголошення “персональної інформації”, — пояснили виданню в юркомпанії.

Нагадаємо, проект Трудового кодексу України був зареєстрований у парламенті ще в грудні 2007 року і пройшов перше читання в травні 2008-го.

Текст до другого читання був оприлюднений на сайті Верховної Ради 2 квітня 2012 року. Нещодавно в Раді пройшла перше читання нова ініціатива Кабміну — законопроект “Про зайнятість населення”.

Уряд цим документом запропонувало три головні новації: працевлаштування молоді, послаблення податкового навантаження на малоий бізнес, який створює легальні робочі місця і, нарешті, допомога держави працівникові при звільненні та перекваліфікації.