Реєструйся

Уряд обіцяє найдостойнішим рік навчання за кордоном коштом бюджету


Уряд практично підтвердив готовність того, що Україна вийде на нову якість підготовки кадрів.

Сьогодні Кабінет Міністрів України затвердив “Положення про навчання студентів та стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном”, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

Положення визначає механізм організації навчання та стажування у провідних закордонних вишах та наукових установах. Ухвалення Кабміном Постанови про затвердження цього положення врегульовує нормативно-правове забезпечення організації державної підтримки бажаючих вчитися та стажуватися за кордоном. Фінансування витрат буде здійснюватися за рахунок бюджетних коштів, а також інших джерел, не заборонених законодавством.

Метою навчання та стажування є підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки студентів, аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників, проведення авторських досліджень з використанням сучасного обладнання і технологій, опанування новітніми унікальними методами, набуття досвіду провадження науково-дослідної і викладацької діяльності, забезпечення інформаційного обміну та розширення наукових контактів.

Згідно з Положенням, на навчання та стажування направляються особи, що мають високі досягнення у навчанні, наукові здобутки, проводять на високому науковому рівні фундаментальні та/або прикладні наукові дослідження та отримали рекомендацію вченої ради вищого навчального закладу або вченої (наукової, науково-технічної, технічної) ради науково-дослідної чи науково-технічної установи.

Перелік пріоритетних напрямків освіти та науки та перелік провідних вишів та наукових установ щорічно затверджується Міністерством освіти і науки, молоді та спорту. Це ж Міністерство щорічно оголошує конкурс з відбору кандидатів, визначає порядок та умови його проведення. Відбір осіб на навчання та стажування здійснюватиме конкурсна комісія. Строк навчання та стажування не повинен перевищувати одного року.

Джерело: ubr.ua