...
Реєструйся

Уряд розробив три законопроекти, які допоможуть легалізувати зарплату


Уряд розробив три законопроекти, які допоможуть легалізувати заробітну плату. Про це заявив віце-прем’єр-міністр України – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

Він повідомив, що в законопроектах вперше зафіксовано поняття гарантованої заробітної плати, а поняття мінімальної заробітної плати приведено у відповідність з міжнародними стандартами, змінено норми контролю підприємств у сфері трудових відносин і передбачено посилення відповідальності роботодавців, зокрема, за виплату зарплати на рівні нижче мінімальної або пізніше від встановленого терміну.

У результаті запровадження таких змін уряд очікує збільшення відрахувань до всіх соціальних фондів, а також – легалізації заробітних плат і робочих місць.

“Завдяки таким нормам, ми зробимо все, щоб формалізувати відносини працівників і роботодавців. Для нас це надзвичайно важливо, адже люди часто працюють, не маючи ніяких угод, на “рабських” засадах, без будь-якої соціальної захищеності”, — зазначив Тігіпко.

Він також додав, що передбачені законопроектами про легалізацію зарплат заходи можуть забезпечити 50 млрд грн додаткових надходжень до всіх соціальних фондів, зокрема до Пенсійного фонду.

Віце-прем’єр додав, що Уряд планує протягом наступного місяця провести консультації з роботодавцями щодо цих законопроектів, вислухати їхні пропозиції, доопрацювати документи і після цього передати їх на розгляд до парламенту.

“Для нас дуже важлива ваша об’єктивність і ваші підходи. Бо в цій сфері є серйозні резерви, і без вашої допомоги “включити” їх ми не зможемо”, — звернувся чиновник до журналістів.

Джерело: news.finance.ua

ПРОЕКТ ЗАКОНУ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо мінімальних розмірів оплати праці та гарантій їх забезпечення)”

ПРОЕКТ ЗАКОНУ “Про відповідальність підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб — підприємців та інших суб’єктів підприємницької діяльності у сфері праці”

ПРОЕКТ ЗАКОНУ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про працю)”