...
Реєструйся

Уряд узаконив платні послуги у ВНЗ


Кабмін прийняв кілька постанов, що стосуються освіти, серед яких – перелік платних послуг, які можуть надаватися у вищиз навчальних закладах.

У переліку є як ті, які вже дуже давно є платними (наприклад, ламінування, ксерокопіювання або отримання другої вищої освіти), так і нові (“пеня” за пропущені заняття і за послуги бібліотек в позаурочні години). Студенти кажуть: неофіційно в деяких закладах за це вже давно беруть гроші.

Керівництво вишів вважає, що платні послуги – правильне рішення. “Викладачеві за понаднормову роботу треба платити”, – упевнений ректор Тернопільського педуніверситету Володимир Кравець.

Студенти нововведеннями незадоволені, але відзначають, що “розкривати гаманець” звикли. “У нас пропуск заняття з неповажної причини – 28 гривень”, – каже студентка Національного медуніверситету.

Згідно з однією з постанов платним стає також зовнішнє незалежне оцінювання (тестування). “Звісно, це стосується не всіх тестів, – пояснила заступник міністра освіти Ірина Зайцева. – Основні три предмети будуть безкоштовними, але якщо людина хоче складати більше або хоче поліпшити свій результат за минулий рік, вона повинна платити за це”.

Платною стане і студентська (курсантська тощо) форма у ВНЗ, де вона потрібна. Хоча, найчастіше, за неї курсанти платять і так.

“У нас тільки сироти отримують форму безкоштовно, – розповів перший проректор НАУ Максим Луцький. – Решта платять близько 1000 гривень за комплект”.

У подальших планах Міносвіти – повернути вступні іспити у вишах, окрім тестування, а також позбавляти стипендії студентів за “трійку” в заліковці.

Нагадаємо також, що раніше прем’єр-міністр Микола Азаров оголосив про необхідність регулярно проводити перевірки якості знань українців після закінчення навчання у вищих навчальних закладах.

“Необхідно здійснити оцінювання якості отриманих випускниками знань. Такі перевірки необхідно проводити як на останніх курсах (навчання), так і через три, п’ять і більше років після закінчення вузів”, – сказав Азаров.

Джерело6 tsn.ua