...
Реєструйся

Узгоджені правила використання тахографів і для внутрішніх перевезень


Держслужба з питань підприємництва погодила проект наказу Мінінфраструктури «Про внесення змін до Інструкції з використання контрольних пристроїв (тахографів) на автомобільному транспорті». Передбачається, що дія положень Інструкції пошириться на суб’єктів господарювання, які надають послуги з перевезення пасажирів і вантажів — як на внутрішньому, так і в міжнародному сполученні (крім таксі). За чинними нормами тахографи обов’язкові поки що тільки для міжнародних перевезень.

За результатами прийняття запропонованих змін передбачається зробити обов’язковим використання контрольних пристроїв на відповідних технічних засобах та уточнити вимоги до виконавців робіт по сервісному обслуговуванню тахографів. Крім того, планується деталізувати процедуру контролю відповідності тахографів встановленим вимогам.

Розробники пояснюють, що встановлення єдиних правил використання тахографів на автомобільному транспорті дозволить об’єктивно контролювати параметри руху, режим праці та відпочинку водіїв. Це, в свою чергу, позитивно вплине на підвищення рівня безпеки руху на дорозі. Також прийняття даного акту гармонізує транспортне законодавство України до законодавства ЄС.

За інформацією прес-служби Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва